Valge Õuna rahulikum aeg

19. jaanuar 2009, 07:07

Tehnoloogia- ja disainimaailma ühenduslüli
Apple'i juht Steve Jobs teatas neljapäeval, et lahkub ajutiselt ettevõttest ning
parandab juunikuuni oma tervist.

Tema eemaloleku ajal jääb ettevõtte rakmeid hoidma juhtkonna liige Tim Cook. Kes see mees on?

Teda kirjeldatakse kui vaikset inimest (vastupidiselt kaunis ägeda suhtlemismaneeriga Jobsile), kelle eraelust isegi lähemad töökaaslased vähe teavad, kuid kelle olemasolul saab ettevõttes n-ö must töö tehtud. Just teda peab Bloomberg inimeseks, kes on vaikselt ettevõtet juba aastaid juhtinud.

Ma ei taha päris kindlasti vähendada ettevõtte üheks sümboliks kujunenud Steve Jobsi rolli. Tema on mees, kes käib esinemas, kes saab öelda: "Ta-daa!!!" ja kellesarnast visionääri mujalt maailmast naljalt ei leia. Ning kui ta päriselt lahkuma peaks, ei jää Apple Apple'iks, vaid muutub Sonyks, nagu kirjutas MarketWatch.

Aga nagu räägib Cookiga mõned aastad "õunaettevõttes" koos töötanud Mike Janes, Cook on see, kes kogu disaini virvarrist ettevõtte kontole raha tekitab.

Investoritele peaks kindlust pakkuma ka asjaolu, et Cook asendas Jobsi ka aastal 2004, mil viimane võitles vähiga, ning ettevõte seisis kindlalt rajal ka siis.

Janes peab endist kolleegi Apple'ile väga pühendunud tõsiseks tööinimeseks, kes suudab rahuliku lähenemisega säilitada töötajate lojaalsust ja inspireeritust.

Cookile võib ette heita vaid Jobsile väga omase lennuka fantaasia puudumist, kuid see ei tohiks lühikeses perspektiivis ettevõtet liigselt kahjustada.

Ka juba 13 aastat ettevõtet analüüsinud Jupitermedia analüütik Michale Garten-berg usub Valge Õuna edusse juhi äraolekul ning sõnas Bloombergile, et investorid võivad rahulikud olla - nende raha on kindlates kätes.

Uskuge siis teiegi, kallid investorid, et ettevõte püsib rajal ka ajal, mil visionäär eemal on, sest juhtimine pole oluliselt muutunud ning rahakotile ongi ilmselt parem uute vidinate ostudest väikest puhkust anda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. January 2009, 07:07
Otsi:

Ava täpsem otsing