Tööpakkumiste arv ja palgasoovid languses

Kadrin Karner 20. jaanuar 2009, 00:00

Ärijuhi sõnul vähenes tööpakkumiste arv aasta alguses olnud 2200-lt sügiseks 1500 peale ning pärast septembri teisel poolel toimunud järsku kahanemist jäi alles umbes 600-700 pakkumist.

Johansoni sõnul lisandub nädalas veidi üle 100 uue pakkumise. "Jaanuarist kevadeni on traditsiooniliselt aktiivsem aeg tööturul. Usun, et tõeline madalseis jõuab kätte suvel ja kestab jaanipäevast augusti teise pooleni," rääkis ärijuht.

CV Keskus on täheldanud, et väga suur osa tööotsijaid on oma palgasoovides juba korrektuure teinud, kuid leidub ka neid, keda majanduslangus ei ole veel tabanud või kes ei ole veel muutunud olukorrast aru saanud. "Väga tugevalt annab praegu tunda palgaralli allapoole - kaovad või kahanevad lisatasud, soodustused, kahaneb põhipalk," ütles Johanson.

72 protsenti CV Keskuse tööpakkumistest on mõeldud spetsialistidele, 18 protsenti juhtidele ning vaid 10 protsenti lihttöölistele ja teenindajatele, loetles Johanson statistilisi andmeid.

Personaliotsinguettevõtte M-Partner arendusjuhi Sabina Trankmanni sõnul on kõige rohkem hinnas kindlate erialade spetsialistid. "Töötajate defitsiit jätkub IT-sektoris, samuti on jätkuvalt nõutud erinevate valdkondade insenerid," ütles Trankmann.

Trankmanni sõnul on aga spetsialistide palgasoovid endisteks jäänud. "Palgasoovi vähendamine on üldse suhteliselt raske teema, sest inimestel on väljakujunenud elustandardid, mida on raske muuta, samuti kohustused pere ees, laenud, liisingud, üürid," selgitas Trankmann.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:54
Otsi:

Ava täpsem otsing