G4S: ründed ja röövid sagenesid

20. jaanuar 2009, 09:00

Turvakontserni G4Si Põhja regiooni
tegevdirektori Margus Kolumbuse sõnul sagenesid eelmisel aastal ründed ja
relvastatud röövid objektide vastu, kus opereeritakse sularahaga.

Üle poole G4Si objektidel toime pandud röövidest leidsid aset kasiinodes ja 82 protsendil juhtumeist ähvardas kurjategija tulirelva või relvataolise esemega. Samas pandi rööve toime ka noa, süstla või katkise pudeliga ähvardades.

"G4S prognoosi kohaselt ei kahane ka sel aastal röövide arv,“ ütles Kolumbus. "Seetõttu soovitame oma klientidele oma turvalisuse tõhustamisele senisest suuremat tähelepanu pöörata – potentsiaalses ohus on peale kasiinode ka tanklad, poed, pangad, teisisõnu kõik paigad, kus leidub sularaha.“ Kolumbuse sõnul on tõenäoline, et kasvavad ka vargused ja sissemurdmiste arv nii kodudesse kui büroodesse.

Turvakontserni G4S töötajad andsid eelmisel aastal õiguskorra rikkujaid politseile üle 7141 korral, enim korrarikkumisi tõkestati Tallinnas ja pealinna lähiümbruses. 76 protsenti politseile üleantuist panid õigusrikkumise (valdavalt varguse) toime kaubanduskeskuses.

G4S on enam kui 3500 töötajaga Eesti suurim turvaettevõte, mis osutab tehnilise valve teenust ligi 43 000 kliendile. Klientide teenindamiseks on üle Eesti pidevalt töös ligi 80 patrullekipaaži.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2009, 08:29
Otsi:

Ava täpsem otsing