Maripuu umbusaldamisega ühinesid rahvaliitlased ja rohelised

20. jaanuar 2009, 12:19

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni
algatatud sotsiaalminister Maret Maripuu umbusaldamise avaldusele lisandusid
täna Eestimaa Rahvaliidu ja Eestimaa Rohelised fraktsiooni liikmete
allkirjad.

„Viimaste kuude jooksul on sotsiaalvaldkonnas ilmsiks tulnud olulisi puudujääke, mistõttu leiame, et sotsiaalminister Maret Maripuu ei sobi oma ametisse ning avaldame talle umbusaldust,” seisab umbusaldamise avalduse tekstis.

Umbusaldamise põhjustena nimetavad fraktsioonid ministri haldussuutmatust ning ebapädevust ministeeriumi töö korraldamisel, samuti heidavad nad sotsiaalministrile ette lubamatult pikka viivitamist probleemide ilmsiks toomisega ja avalikkusele valetamist ning hoolimatut suhtumist inimestesse, keda tema otsused mõjutavad.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Vilja Savisaar ütles, et aeg sotsiaalministri umbusaldamiseks on küps. „Peaminister Andrus Ansip jättis kasutamata võimaluse vabastada saamatu sotsiaalminister ametist,” märkis Savisaar. „Kahjuks ei leidnud peaminister endas seegi kord riigimehelikkust. Sellega võtab peaminister ja Reformierakond vastutuse sotsiaalvaldkonnas kuhjunud probleemide eest. Oma parteisõdurite kaitsmine võib olla tähtis Reformierakonnale, kuid Eestile on see kahjulik,” nentis Savisaar, kelle sõnul heidab Keskerakond sotsiaalminister Maripuule ette saamatust ja suutmatust ministeeriumi tööd juhtida.

„Minister Maripuu on vastutav tuhandete puuetega inimeste ja pensionäride kannatuste eest,” märkis Savisaar. „Lisaks on Maripuu avalikkusele valetanud ning põhjendamatult maksnud ametist vabastatud kantslerile sadu tuhandeid kroone hüvitust.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2009, 14:25
Otsi:

Ava täpsem otsing