Ministeeriumi nõunik rääkis 18 200 krooni eest kuus

20. jaanuar 2009, 11:14

Mullu oktoobris kerkis
rahandusministeeriumi nõuniku Märt Kivise mobiiliarve 18 000 kroonini ja
minister Ivari Padaril 8500 kroonini, mistõttu kantsler otsustas need
erandkorras tagantjärele hüvitada.

Ehkki rahandusministri Ivari Padari ja ministeeriumi nõuniku Märt Kivise mobiililimiit on kuus 2500 krooni, kerkisid nende mobiiliarved mullu oktoobris sedavõrd suureks, et siseteenuste asekantsler Anneli Susi Persidski otsustas need tagantjärele tehtud käskkirjaga erandkorras hüvitada. Samuti hüvitati kõrgem mobiiliarve veel kahele ametnikule, ehkki kord näeb ette, et üle kuulimiidi kerkinud summa tuleb riigiametnikul endal palgast kinni maksta.

Minister Ivari Padari mobiiltelefoni limiiti suurendati tagantjärele oktoobris 6009 krooni võrra, ministeeriumi nõuniku Märt Kivise kõnede piirmäära 15 702 ja Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonnajuhataja Martin Põderi kõnede limiiti 1946 krooni võrra.
Käskkirjas on toodud selgituseks, et kõigi kolme kõnelimiiti suurendati seoses oktoobrikuise lähetusega USAsse ja vajadusega seal kasutada mobiiltelefoni.

Sama käskkirjaga suurendati kolm kuud tagantjärele ka ministeeriumi avalike suhete osakonna juhi Kristi Jõesaare mobiiltelefoni limiiti 2008. aasta neljanda kvartalis 1316 krooni võrra seoses vajadusega kasutada mobiiltelefoni GPRS-ühendust meediamonitooringuks.

Ministeeriumist vastati, et mobiili ülekulu arvestatakse kvartali lõikes ning sellele järgneval kuul arvestatakse ülekulu maha töötaja palgast või erandjuhul hüvitatakse. “Kantsleri käskkirjaga võib teenistuja erandkorras vabastada piirsummat ületavate kulude hüvitamisest, kui see on põhjendatult tekkinud seoses teenistusülesannete täitmisega," viitas ministeerium kantsleri käskkirjale.

Üle piirmäära tõusnud arve hüvitamiseks tuleb ametnikul kirjutada avaldus kantslerile, kes vormistab käskkirja.

„Viidatud käskkirja eesmärk on vabastada konkreetsed ametnikud teatud osa ülekulu hüvitamisest rahandusministeeriumile, kuna igal konkreetsel juhul on olemas põhjendus ülekulu tekkimiseks seoses teenistusülesannetega. Enamjaolt tekivad ülekulud välislähetustes ning seal tekkivaid kulusid ei ole võimalik sendipealt enne lähetust kindlaks määrata,“ põhjendas ministeerium.

Minister Ivari Padar viibis USAs 8.–15. oktoobrini, kus ta osales Washingtonis Maailmapanga ja IMFi aastakoosolekul. Käskkiri oktoobrikuiste arvete hüvitamiseks on kantsler kirjutanud selle aasta 16. jaanuaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. January 2009, 12:23
Otsi:

Ava täpsem otsing