Vene oligarh ostab Briti ajalehe Evening Standard

21. jaanuar 2009, 15:44

Vene oligarh ja endine KGB ohvitser
Aleksander Lebedev ostab enamusosaluse Londoni õhtulehes Evening Standard,
vahendas agentuur Bloomberg.

See on esimene nii tuntud Briti ajaleht, mis Briti meediaäri tabanud languses välisomaniku kätte läheb.

Müüjaks on Daily Mail and General Trust Plc. (DMGT) Lehe väljaandmiseks luuakse uus firma, kus Daily Mail saab 24,9 protsendise vähemusosaluse. „Lebedevi investeering kindlustab lehe tuleviku,“ ütles DMGT tegevjuht Martin Morgan.

Lebedev, kes on oma varanduse kokku ajanud pangandusest, on meediaäri ajanud ka Venemaal – ta on asutanud Moskva ajakirja Korrespondent ning talle kuulub osalus ajalehes Novaja Gazeta, kus töötas ka 2006. a mõrvatud ajakirjanik Anna Politkovskaja.

„Me oleme vaba ja sõltumatu ajakirjanduse suured toetajad,“ ütles Lebedev, kes hindab ja imetleb enda sõnul väga Evening Standardi tipptasemel ajakirjandust ja kommentaare.

„See on Briti ajalehtedele hea,“ ütles endine väljaande Daily Mirror toimetaja David Banks. „Minu esimene reaktsioon on lootus ja julgustus,“ lisas ta.

Meediaekspertide sõnul on Evening Standard omamoodi „trofee“, kuna tegemist on vana ja tuntud väljaandega. Paraku sellisega, mis on uba mõnda aega kahjumis. Evening Standard on kaotanud turuosa tasuta jagatavatele ajalehtedele. Viimastel andmetel on lehe tiraaž 287 000. Leht hakkas ilmuma 1827. aastal.

Lebedev ja endine Nõukogude Liidu juht Mihhail Gorbatšov teatasid mullu septembris plaanist luua Venemaal uus opositsioonipartei. Mõlemal on osalus demokraatiat toetavas väljaandes Novaja Gazeta. Venemaa juhtide läänevastast retoorikat läinud aasta Gruusia sõja järel nimetas Lebedev „rumalaks“.

Ajakiri Forbes asetas Lebedevi Venemaa 39 rikkaima inimese hulka, hinnates tema vara väärtuseks 3,1 miljardit dollarit. Ärihuvid on tal lisaks pangandusele ka kinnisvaras, energeetikas, lennunduses ja põllumajanduses.

Lebedev on ilmutanud huvi ka teise Briti ajalehe The Independent vastu, mille tiraaž on ca 200 000. Ka sellel lehel on raskusi – alanud on koondamised ja eelarvekärped.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. January 2009, 16:01
Otsi:

Ava täpsem otsing