Kolmandikul ehitusplatsidest ohutusega probleeme

22. jaanuar 2009, 09:06

Tööinspetsioon leidis Lõuna-Eesti
ehitusplatse külastades, et väga sageli pole tööohutuse nõuded täidetud ja
kuigi kaitseprillid ja -kiivrid ning turvarakmed olid töötajatele üldjuhul kätte
jagatud, seisid need kolmandikul platsidel jõude.

„Tihti tuli ette, et ehitajad töötasid kõrgel, kuid turvarakmed või -köied lebasid maas töökoha vahetus läheduses. Kui töötajatelt küsisin, miks nad isikukaitsevahendeid ei kasuta, vastasid nad, et ei oska seda teha nii, et need töötamist ei segaks,“ kirjeldas tööinspektsiooni Lõuna inspektsiooni tööinspektor Harri Alaru.

Ehitustel, kus kasutati tellinguid, ei vastanud nende paigaldus valmistaja juhendi nõuetele igal viiendal kontrollitud juhul. Tellingute paigaldamisel ja kasutamisel olid kõige sagedamini esinevad puudused piirdeelementide, luukidega laudiste ja redelite puudumine või vale paigaldus. Sageli ei olnud tellingud seinale kinnitatud piisavalt tugevalt. Kaeve- ja mullatöödel ei olnud töötajate ohutus tagatud viiel juhul 20st: kaevise seina kalded olid ülemäära järsud või toestamata.

Töötajate olmetingimused olid sageli kesised. Laudade ja seljatoega toolidega sisustatud puhkeruum puudus täielikult 13 ehitusplatsil, kaasavõetud toidu säilitamiseks ja soojendamiseks ei olnud loodud võimalusi 19 platsil. Külm pesuvesi oli töötajatel olemas tänu tehnoloogilise vee kasutamisele ehitusprotsessis, ettenähtud valamuid ja sooja pesuvett ei olnud aga ühelgi kontrollitud platsil. Tualettruumid, kus oleks olnud võimalik pärast käimla kasutamist käsi pesta, puudusid kolmandikul platsidest.

2008. aasta septembris ja oktoobris toimunud sihtkontrolli käigus kontrolliti Tartu-, Põlva-, Valga, Jõgeva-, Viljandi- ja Võrumaa ehitusplatse, kokku oli ehitusplatse 34 ja seal töötas 425 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2009, 09:06
Otsi:

Ava täpsem otsing