Pajula: sõna Balti paneb investorid üle õla sülitama

22. jaanuar 2009, 15:30

Hardo Pajula kommenteeris Äripäevale SEB
Enskilda Equitiesest lahkumist, et Balti majanduses pole
teadaolevalt kõige paremad ajad ning teatud tegevusaladega ei saa
enam tegeleda.

Pajula ütles, et sellel põhjusel, millest on täna lehtedes kirjutatud, pole vähimatki seost tema lahkumisega SEBist.

"See allüksus, kust ma lahkusin – SEB Enskilda Equities – vahendas Balti riikide ettevõtete aktsiaid peaasjalikult välisfondidele ning teadaolevalt pole Baltimaade majanduses kõige paremad ajad. Kui investorid kuulevad sõna Baltikum, siis nad sülitavad kolm korda üle vasaku õla," rääkis ta.

"Seal ei ole midagi teha, selles mõttes, et kui pole tulusid, peab kärpima kulusid. Teatud tegevusalad, millega varem tegeleda sai, enam tegeleda ei saa. Sellises olukorras on sajad, kui mitte tuhanded inimesed. Töökohad, mis selle 3-4 aastase peoga tekkisid, need kaovad lihtsalt," lisas Pajula.

"Enskilda kohta on mul öelda kõige paremaid sõnu, see on väga väärikas märk," sõnas ta. "Praegu tegelen sellega, et mõelda, mida tulevikus teha. Variante on tekkinud mitmeid, kuid praegu ei tahaks neist rääkida."

"Üldine muusika on see, et tööjõud ja muud ressursid peaksid liikuma siseturult eksportivatesse sektoritesse. Nii palju kui see minu võimuses seisab, üritaks pigem selles suunas mõelda," tõdes ta.

"Teiseks tahaksin töötada sellises kohas, kus ei pea nii väga ajakirjandusega suhtlema. Inimene peaks ikkagi tööd tegema, mitte valvearvaja olema. See on ka töö, aga pole minu jaoks südamelähedane tegevus," tunnistas Pajula.

"SEB Enskilda Equitiest lahkusime sõbralikes suhetes. See oli väga tore ja professionaalne seltskond, kahju, et keskkond meie vastu pöördus," ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2009, 18:51
Otsi:

Ava täpsem otsing