Maailma parimad kitarriakordid Eestis

Signe Sillasoo 23. jaanuar 2009, 00:00

Andekat kitarristi Richie Kotzenit mäletavad paljud ehk 1990ndatest, kui ta bändide Mr. Big ja Poison lugude saateks suutis pillist kõige positiivsemas mõttes nii kräunuvaid ja karedaid kui ka meloodilisi helisid kuuldavale tuua. Seda teeb ta tänini.

Juba mõnda aega on Kotzen teinud soolokarjääri ning esinenud lisaks pillimängule ka suurepärase rokk- ja soulilauljana. Samuti on ta hinnatud helilooja. Suurepärasest laulmis- ja lauluseadmisoskusest annab tunnistust näiteks see, et aastal 2006 valis legendaarne bänd The Rolling Stones ta oma Jaapani-turnee soojendusesinejaks.

Pillimänguga alustas Kotzen varakult. Viieselt hakkas andekas artist õppima viiulit. Saades aga mõne aja pärast suurt inspiratsiooni ansamblit Kiss kuulates, vahetas noormees viiuli kitarri vastu välja. Pärast mõningast õppimist pani ta kokku juba oma esimese bändi, tema vanuseks oli siis 12.

Täisealiseks saades üllitas ta oma esimese plaadi ja oli kogunud juba niivõrd palju tuntust, et tema pilte võis sageli näha mitmete tunnustatud kitarriajakirjade esikaantel. Nende hulgas ilutses ta ka Guitar Worldi esiküljel, mille lugejad ta ka parimate uute kitarristide kolme parema hulka hääletasid.

Pärast kolme plaadi lindistamist liitus Kotzen mitmekordse plaatina-staatuse välja teeninud glam rock-bändiga Poison, millega nauditi edu aastaid.

Poisonis mängimise aega jäi näiteks Kotzeni kirjutatud loo "Stand" suur menu. Sellest kujunes hittlugu, mis jõudis koguni MTV soovituimate lugude edetabelis neljandale kohale ja Billboard Magazine'i 20 parema sekka.

Lisaks Poisonis ja populaarses rockbändis Mr. Big mängimisele on Kotzen teinud koostööd suure hulga maailmakuulsate artistidega, mille tulemusel on sündinud ka märkimisväärne hulk kogumikke. Oma pika karjääri jooksul on ta suutnud nii sooloartisti kui ka kaasmuusikuna anda välja rohkem kui 25 plaati. Viimane neist "Live in Sao Paulo" ilmus suisa 2008. aastal.

Richie Kotzeni stiil ja repertuaar on väga mitmekesine, mida ka kontserdil kuulda saab. Teda puhtalt rokkmuusikute hulka liigitada oleks ehk mõneti meelevaldne, sest tema loomingus on palju ka dzässii, bluusi, popi ja souli sugemetega muusikat. Seega kõigile midagi.

"Seepärast, et mul on pikad juuksed ja ma olen mänginud hard rock-bändides, arvavad inimesed, et ma kuulungi vaid selliste muusikute kampa, aga mu fännid teavad kindlasti paremini, milline ma tegelikult olen. Seega see arvamus ei häiri mind," on Kotzen lausunud kujunenud stereotüüpide kohta ühes oma varasemas intervjuus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:59
Otsi:

Ava täpsem otsing