Astroloogid ootavad möllu Aasia börsidel

23. jaanuar 2009, 09:37

Astroloogid ootavad härja-aastast karumöllu
Aasia börsidel, kirjutab Bloomberg.

Singapuri astroloog Tony Tan kiirustas investoreid meenutama, et härg on kannatlik.

Üleilmsed mured, mis kukutasid Aasia aktsiaid mullu, jäävad kestma ka härja-aastal.

„Nii nagu härjad, peaksid ka investorid olema kannatlikud ja positsioneerima võimalikuks aktsiate tõusuks 2010. aastal,“ ütles Harmony Academy of Chinase Metaphysics looja Tony Tan. Varem oli ta Singapuri suurpanga DBS Group Holdings maakler. Mullu prognoosis ta õieti, et turud teevad tipu ja investorid hakkavad kaotusi kandma. Ta soovitab hoida härja-aastal eemale USA ja Euroopa varadest, kuna mõlemad piirkonnad on krediidikriisi keskused. Krediidikahjud ja mahakandmised ületavad juba triljonit dollarit, ja sellest 97 protsenti on kandnud USA ja Euroopa ettevõtted.

Astroloog Tan Khoon Yong, kes asutas konsultatsioonifirma Way OnNet Group, nõustus vajadusega olla ettevaatlik. Eelmine härja-aasta 1997. aastal langes kokku Aasia finantskriisiga.
„Härja-aastal on vähe võimalusi vara kasvatada, kuna härja toodavad muutused on suured ja kiired,“ ütles Tan. Ta soovitas hoida meretranspordi, kalatööstuste, tehnoloogiaettevõtete, energeetikakompaniide, hotellide, meedia, loteriikorraldajate, toiduainetööstuse ja joogitootjate aktsiaid.

Tony Tan ütles, et Aasia aktsiad võivad leida mõningast tuge, kuna piirkond on krediidimöllust suhteliselt puutumata jäänud.

„Uudistevoog on jätkuvalt negatiivne, kuid Aasia suudab vastu seista,“ ütles DBS Groupi analüüsijuht Timothy Wong. „Aasia jõudis kriisi viimasena ja tuleb sealt esimesena välja.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. January 2009, 10:15
Otsi:

Ava täpsem otsing