Maailma turvalisim automark - „Koletis“

25. jaanuar 2009, 12:24

Värske presidendi Barack Obama auto sai
rahvasuus kohe nimeks „The Beast“ (koletis - toim), nimi pärineb ilmselt
salateenistuse töötajate omavahelisest sõnapruugist.

General Motorsi eritellimusena tehtud toote suur osa tehnilistest andmetest on turvakaalutlustel salastatud ning seega põhineb osa alltoodust autoasjatundjate hinnangutel.Presidendi auto, rahvasuus KoletisPresidendi auto, rahvasuus "Koletis"

Ligi seitsme meetri pikkune auto kaalub arvatavalt viie tonni ligi. Kere soomuse paksus on 8 tolli (üle 15 cm), seal on kasutatud eriterast, titaani, keraamilisi osi, aknaklaasid on 12 cm. Soomus ja klaasid panevad kahtlemata vastu käsitulirelvadele, kuid ka väiksema jõuga lõhkekehadele. Kuulidega ei õnnestu ka auto kumme lõhkuda.

Auto on gaasirünnaku vastu hermeetiliseks muudetud. Võimalikke rakette viivad kursilt kõrvale neid häirivad seadmed. Hädaolukorras tekitab auto paksu suitsukatte, mille varjus kaduda. Kui autojuht osutub töövõimetuks, võib salateenistus ohjata autot kaugjuhtimise teel.

Auto tegemisel on eeskujuks Cadillaci limusiin, mis paigutatud suurema masina põhjale. Auto valmis kolmes identses eksemplaris, autofirma dokumentidest käib see läbi kui 2009 Presidential Limousine.

Ees on koos juhiga kaks kohta, klaasi taga salongis istekohad seljaga sõidusuunas kolmele abilisele või turvatöötajale, kõige taga eraldi toolid presidendile ning veel ühele inimesele, nende vahel kokkuklapitav kirjutuslaud.

Mootori kubatuur ja võimsus on teadmata, masina raskust arvestades peaks see olema vähemalt 500 hobujõudu. Samuti raskust arvestades ei saa tegu olla ülikiire autoga, tippkiirust hinnatakse 160 km/h. Auto hind on 2,3 mln eurot tükk (36 mln krooni).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. January 2009, 12:28
Otsi:

Ava täpsem otsing