Sotsiaaldemokraadid peavad Pihli ründamist labaseks

25. jaanuar 2009, 09:50

Valimiskampaanias isiklikest rünnakutest
loobuma kutsunud sotsiaaldemokraadid peavad võimaliku linnapeakandidaadi
siseminister Jüri Pihli materdamist labaseks.

Tallinna sotsiaaldemokraadid teatasid sel nädalavahetusel, et kutsuvad erakondi üles vältima valimiste eel isiklikke rünnakuid ja keskenduma linnaelanike jaoks olulistele teemadele.

Tallinna sotsiaaldemokraatide esimehe Jaak Juske sõnul ründas keskerakondlane Tarmo Lausing neljapäeval linnavolikogu istungil peetud pikas kõnes sotsiaaldemokraatide võimalikku linnapeakandidaati siseminister Jüri Pihli. "Ligi kümne volikogus töötatud aasta jooksul ei ole ma niivõrd labast ja maitsetut kõnet kuulnud. Sellist retoorikat kasutati Eestis viimati 1950. aastal, kui stalinistid Eesti loomeinimesi hävitama asusid," kommenteeris Juske.

"Lausingu kõne ainus positiivne moment oli see, et seni suurest valimisvõidust jutustanud Keskerakond tunnistas paanikahoos esimest korda, et nende ainuvõim võib sügisel langeda ja linnapeatooli saavad endale sotsiaaldemokraadid. Hirm võimu kaotamise ees ei vabanda aga konkurendi solvamist."

Juske täpsustas tegelikult olulisi teemasid: "On selge, et valimiste peateemaks kujuneb raskel ajal inimeste toimetuleku tagamine. Erakondadel tuleb aga pakkuda välja lahendusi ka korruptsiooni ohjamiseks ja Tallinna elukeskkonna parandamiseks."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. January 2009, 09:50
Otsi:

Ava täpsem otsing