Liikluskindlustusturg pööras langusesse

Katre Pilvinski 26. jaanuar 2009, 00:00

"Kahanemine peegeldab ettevõtete koomale tõmmatud tegevust ja uute autode müügi vähenemist. Nendel seltsidel, kes müüvad vaid liiklus- ja kaskokindlustust, on turu vähenemise tõttu nüüd suurem tõenäosus sattuda löögi alla," ütles ERGO Kindlustuse juhatuse liige Sergei Vahnitski.

"Mida suurem on seltsi pakutavate teenuste valik, kapitaliseeritus ja kogemustepagas, seda paremini suudab selts kriisile vastu astuda," lisas ta.

Vahnitski sõnul tänavu turu suurenemine peatub. "Kasvu võib prognoosida vastutuse, kodu ja inimese tervist puudutavate kindlustuste müügis. Selleks annab usku aasta lõpus märgatavalt suurenenud huvi vastutus- ja õnnetusjuhtumikindlustuse vastu," ütles Vahnitski.

Ka RSA Eesti juht Kaido Kepp ei prognoosi tänavuseks kasvu, ent sealt edasi hakkab turg tema sõnul suurenema. "Mis iganes näitajaid võrdluseks võtta teiste riikidega - meil on kasvuruumi," ütles ta.

If Eesti Kindlustuse juhi Andres Sooniste sõnul muutub kindlustusturu kasvamine majanduslanguse tingimustes üha keerukamaks. "Sõltub ju kindlustussektor oluliselt nii kinnisvaraturust, ehitus- kui ka remondihindadest, automüügist ja teistest valdkondadest, kus müük on viimasel ajal dramaatiliselt kahanenud," märkis ta.

2008. aasta tõi kaasa kindlussektori maksete kasvu aeglustumise ja aasta lõpuks ka kahanemise, kinnitas Sooniste. "Keeruline majanduslik seis on muutnud inimesi valvsamaks, ühelt poolt on vähenenud tarbimine, teisalt käiakse oma varaga hoolsamalt ümber," rääkis ta.

Kuivõrd mitmed kindlustusseltsidest on ülebaltilised, võivad Sooniste sõnul majandussurutise käigus toimuda ka ühinemised. Välistatud pole ka tegevuse lõpetamised, märkis ta.

Samas Kaido Kepp ei usu, et mõni kindlustusfirma turult lahkuks. "Kõik, kes Eesti turul tegutsevad, on valdavalt rahvusvahelise taustaga ettevõtted," põhjendas ta.

Kindlustuspettuste arv on suurenenud kolm korda, ütles ERGO Kindlustuse juhatuse liige Sergei Vahnitski.

Sageli on pettused läbinähtavad ja põhinevad valeandmete esitamisel või sündmuste lavastamisel, lisas ta.

If Eesti Kindlustuse juht Andres Sooniste tunnistas, et kindlustuspettuste tõusutrendi on märgatud alates sügisest. "Majanduslanguse ajal on murekohaks uut tüüpi kahjud ning kindlustuspettuste sagenemine, kuna hakatakse otsima lahendusi rahaprobleemidele," rääkis ta.

Samuti on Sooniste sõnul viimastel kuudel suurenenud pettuste hulk varakahjude osas.

"Kindlustus on üks neid väheseid ärivaldkondi, kus sellised ilmingud on kiiresti äratuntavad, sest kindlustus on justkui ühiskonna tervise lakmuspaber," märkis ta.

Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt ütles, et kindlustuspettused olid varem ja jäävad ka tulevikus.

"See on kurb, kuna kindlustuskelmus on Eestis kriminaalkuritegu ja inimesed ei teadvusta seda, et taoline märk isiklikus CVs ei kaunista kedagi," sõnas ta.

Seevastu RSA Eesti juht Kaido Kepp kinnitas, et kindlustuspettuste arv pole kasvanud. "On üksikud juhtumid, kus oleme kahtlustanud, ja mõned ka täiesti selged pettuste juhtumid," rääkis ta.

Küll on tema sõnul sagenenud sissemurdmised autodesse.

"Varem polnud seda, et klaase lüüakse katki - ma ei oska öelda, kas see on trend majanduslanguse taustal või on see juhuslik," lisas Kepp.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing