Tartu plaanib tihendada bussiühendust Riia ja Peterburiga

26. jaanuar 2009, 14:10

Tartu linnavalitsus arutas bussifirmaga
Eurolines Baltikum võimalusi tihendada bussiliiklust Riiga ja Peterburi.

"Läti ja Venemaa on Tartule tähtsamad ja kõige kiiremini kasvavad sihtturud ning viimastel aastatel on linnade vahelised sidemed hoogsalt arenenud. Lisaks toetab sidemete tihendamist meie tänavune Riiga suunatud turunduskampaania," rääkis Tartu abilinnapea Karin Jaanson.

Seega on naaberriikidega hästitoimivad transpordiühendused meie jaoks väga olulised, lisas ta.

Praegune bussiühendus, mil üks buss väljub varahommikul Tartust Riiga ja õhtul Riiast Tartusse, linnavalitsuse teatel tartlasi ei rahulda. Olukord pole parem ka Peterburi suunal.

Riia-Tartu-Peterburi vahelisel liiklusel näeb Eurolines suurt potentsiaali ning ootab 2009. aastal marsruudil Riia-Tartu-Narva-Peterburi 40 000 reisijat. Maikuust avatakse marsruudil lisaliin, mis annab Tartu elanikele võimaluse sõita Peterburi ja Riiga nii hommikul kui õhtul.

Veebruaris on Eurolinesil kavas Riia bussi- ja lennujaama vahel panna sõitma väikebussid, et hõlbustada oma reisijate liiklemist Riias. "Kavatseme lähiajal välja vahetada uuemate vastu ka antud
marsruudil sõitvad bussid," ütles Eurolines Baltikumi müügijuht Martin Länts.

Tartu abilinnapea Karin Jaansoni sõnul on bussifirma väljapakutud võimalused tartlaste jaoks eriti rõõmustavad ka seetõttu, et Tartu-Riia rongiühenduse lootust lähiaastail pole.

Eelmisel aastal sõitis Eurolinesi bussiga Tartust Riiga ligi 4400 ja Riiast Tartusse üle 3600 inimese, Peterburi sõitis 1400 ja Peterburist Tartusse 1700 reisijat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. January 2009, 14:10
Otsi:

Ava täpsem otsing