Eesti toetab Serbia viisavabadust Euroopa Liiduga

27. jaanuar 2009, 09:46

Välisminister Urmas Paet avaldas
esmaspäeval Brüsselis Serbia kolleegi Vuc Jeremiciga kohtudes toetust
Serbiale Euroopa Liiduga lähenemisel ning tuge viisavabadusele.

Paeti sõnul tunnustab Eesti Serbia samme Euroopa Liidu suunas liikumisel ning toetab igati Serbia reforme. "Serbia on ühepoolselt asunud rakendama ELiga sõlmitud stabilisatsiooni- ja assotsiatsioonilepingut, ootamata ära ratifitseerimisprotsessi ELi riikides. Samuti on Serbia väljendanud selget valmisolekut koostööks endise Jugoslaavia kriminaalkohtuga ning aktsepteerinud Euroopa Liidu õigusmissiooni Kosovos," märkis ta.

Paeti sõnul toetab Eesti Serbia, nagu ka teiste Lääne-Balkani riikide viisavabastusperspektiivi. "Serbia edasiminek viisavabaduse teekaardi täitmisel on tunnustustvääriv ning loodetavasti saab Serbia peatselt kõigi nõuetega vastavusse, et viisavabadus ELiga saavutada," ütles ta.

Rääkides Eesti-Serbia kahepoolsetest suhetest, kinnitas Eesti välisminister, et Serbiaga tuleb alustada kõnelusi topeltmaksustamise vältimise lepingu ettevalmistamiseks, sest Eesti ettevõtjate huvi Serbias tegutsemiseks on suurenenud.

Paet kutsus Jeremici ka Eestisse külla ning kokku lepiti sel aastal poliitiliste konsultatsioonide toimumises kahe riigi vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. January 2009, 09:46
Otsi:

Ava täpsem otsing