Ergma: kuluhüvitisi võiks vähendada poole võrra

27. jaanuar 2009, 08:19

Riigikogu esimees Ene Ergma pakkus välja,
et riigikoguliikmete kuluhüvitis võiks olla 15% lihtliikme palgast.

„Ma tegin eile arvutusi ja ma arvan, et see määr võiks olla 15%, mitte 30%,“ ütles Ene Ergma ETV saates Terevisioon viidates sellele, et kui avaliku sektori kokkuhoiuvajaduse suuruseks öeldakse 10%, oleks see õiglane otsus.

Ergma lisas, et kuna riigikogu fraktsioonides valitseb kuluhüvitiste vähendamise vajalikkuse teemal üksmeel, pole enam oluline, kas kuluhüvitiste kärbe saab olema protsendi võrra suurem või väiksem. "Suur üksmeel on selles, et kärped tuleb riigi jätkusuutlikkuse nimel teha. Me ei saa lubada, et me viskame oma laste kaela suured võlad," märkis Ergma.

Lähiajal kohtub Ergma kõikide fraktsioonide esimeestega, mille käigus loodetakse kärpe suuruse osas kompromiss saavutada.

Ergma ütles, et hüvitisi tuleks kasutada peamiselt sidekulutusteks, möödunud aastal läks üle poole kuluhüvitistest riigikogu liikmete sõidukuludeks.

Keskfraktsiooni esimees Vilja Savisaar kutsus üles vähendama riigikogu ja valitsuse liikmete kuluhüvitisi vähemalt kolmandiku võrra. Sotsid peavad seda summat liiga väikseks. Rahvaliit andis riigikogu menetlusse eelnõu, mis kahandaks kuluhüvitise määra poole võrra.

Parlamendi tänavusse eelarvesse, mis arvestab 2008. aasta palgatasemega, on kuluhüvitisteks ette nähtud 17,9 miljonit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. January 2009, 16:27
Otsi:

Ava täpsem otsing