Päästeamet saab 188 miljoni eest logistikakeskuse ja uut tehnikat

27. jaanuar 2009, 10:56

Keskkonnainvesteeringute keskuses
allkirjastati viis rahastusotsust, mis aitavad suurendada päästeameti
suutlikkust võidelda metsatulekahjude, nafta- ja keemiareostustega ning
loodusõnnetuste tagajärgedega.

Toetatud projektide kogumaksumus on 188 miljonit krooni, millest ligi 160 miljonit tuleb Euroopa Regionaalarengu Fondist ning 28 miljonit riigieelarvest.

Päästeameti päästetööde osakonna juhataja Kuno Tammearu sõnul parandab saadud toetus päästeteenistuse reageerimist erinevatele keskkonnaõnnetustele. Toetuse eest soetatakse muuhulgas kaitsevarustust, tulekustutamiseks ja reostuse korjetöödeks vajalikke seadmeid ning komplekteeritakse linnuhaigla naftareostuses kahjustatud lindude eest hoolitsemiseks.

Lisaks ehitatakse 2012. aastaks välja Kose logistikakeskus, mis võimaldab päästeametil hädaolukordadele kiiremini reageerida.

"Kokkuvõttes paraneb oluliselt meie valmisolek keskkonnõnnetusteks tervikuna, sealhulgas paraneb meie võimalus kaasata päästetöödele vabatahtlikke," märkis Tammearu.

Regionaalarengu fondi elukeskkonna arendamise rakenduskava meetme "Keskkonna-hädaolukordadeks valmisoleku tagamise infrastruktuuri arendamine" projektide rahastamiseks on perioodil 2007-2013 kavandatud 600 miljonit krooni. Meetme eesmärgiks on keskkonna hädaolukordade vältimine ja likvideerimine ning abi vahendamine käib investeeringute kava põhiselt, mille alusel saab tulevikus lisaks päästeametile toetust ka piirivalveamet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. January 2009, 10:56
Otsi:

Ava täpsem otsing