Pildid: elektriline imeauto läheb tootmisse

27. jaanuar 2009, 10:54

Elektriautode uue põlvkonna kõige
kummalisema välimusega esindaja teeb sel aastal oma debüüdi. Ettevõte Aptera
puhtalt elektrijõul töötav auto 2e, mida tootjad ise nimetavad aerodünaamiliseks
imeks, jõuab tootmisse juba oktoobris.

Aptera püüab tähelepanu eelkõige kolmerattalise disainiga, kus kaks ratast asuvad auto esiosas, üks aga taga. Selline paigutus peaks muutma auto efektiivsemaks ja kergemini juhitavaks, kuid tänapäeva autode juures sellist disaini ei kasutata, mistõttu kardavad skeptikud, et võõra väljanägemisega autol võib turul olla raskusi, kirjutas VentureBeat.

Aptera algne versioon 1e pidi turule jõudma läinud aasta lõpuks, kuid nagu enamikel autotootjatel pole Apteral õnnestunud esialgsetest tähtaegadest kinni pidada. Aptera on aga lootusrikas ning selleks on tal ka mõningat põhjust. Esiteks seisab ettevõtte seljataga oma toetusega Google, teiseks on ettevõttele laekunud juba 4000 tellimust.

500-dollarilised ettetellimused ei garanteeri muidugi autode müüki. Kuna Aptera pole veel paika pannud auto hinda – see pidi jääma vahemikku 25 000–45 000 dollarit – võib arvata, et auto suurema hinna puhul paljud tellimused tühistatakse.

Ka majanduslangus võib autotootjaid muretsema panna, kuid nagu Tesla Motors on näidanud, on huvi elektriautode vastu turul siiski suur, seega müüakse esimesed autod ilmselt suhteliselt kiirelt. Küsimus on selles, kas esialgse huvi ja uudsuse hääbudes auto ennast piisavalt õigustab, et müügiedu jätkuks.

Aptera 2e kiirendab nullist sajani vähem kui kümne sekundiga, tippkiirus on 150 kilomeetrit tunnis ning ühe laadimiskorraga saab sõita rohkem kui 160 kilomeetrit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. March 2009, 10:10
Otsi:

Ava täpsem otsing