Reformierakond: emapalga lõhkumine oleks kuritegelik

27. jaanuar 2009, 10:30

Reformierakond süüdistab vasakpoliitikuid
vanemahüvitise kärpimisplaanides ja lubab omapoolselt, et vanemahüvitis jääb
tööle olemasoleval kujul.

Järgneb Reformierakonna peasekretäri Kristen Michali kommentaar.

Vanemahüvitise süsteem jääb samaks, sest selle lõhkumine looks ebakindlust noorte perede hulgas ja arvestades just ülespoole liikuvat iibe taset oleks toimiva süsteemi lammutamine sisuliselt kuritegelik.

Ma ei kujuta ette midagi tähtsamat Reformierakonna ja Eesti kodanike jaoks mille nimel pingutada, kui et meie iive muutuks positiivseks - suur osa sellel on vanemahüvitisel. Seni kuni valitsuses on Reformierakond, et lase me teistel minna vanemahüvitise kallale, ehkki on palju poliitikuid, eriti vasakerakondades, kes seda tahaksid.

Minu arvates on vanemahüvitis üks nendest asjadest, mis on Eestis väga õigesti ja kogu maailmale eeskujuks tehtud - vaadake rahulikke ja õnnelike noori peresid, kes oma sissetuleku säilimise pärast muretsemata saavad lapsi. Nii peab see ka jääma. Eesti iive on üle pika aja suure tõenäosusega liikumas positiivse poolele - kui nüüd keegi tahab peredelt seda kindlustunnet ära võtta ja töötavat süsteemi lõhkuma hakata, siis see oleks väga vale.

2009. aastal on Reformierakonna jaoks kolm suuremat eesmärki - tagada vanemahüvitise praeguse süsteemi jätkumine, kindlustada pensionitõus ning teha kõik rasked otsused, et saaksime üle minna eurole. Tuleb jätkata riigi kulutuste kärpimist enamustes valdkondades, kuid kindlasti peavad eurorahade kasutamist valvavad võtmeministrid (Kiisler, Parts, Padar, Tamkivi) tagama, et eurovahendid saavad kasutusele võetud. Kui nad seda ei suuda, siis mingu teisele tööle.

Äripäeva küsis ka peaminister Andrus Ansipi pressiesindajatelt valitsusjuhi seisukohta, milline on tema arvates emapalga ülempiir 2009. aasta lõpus. Vastamine suunati edasi erakonnale.

Esmaspäeval, riigikoguliikmete küsimustele vastates, tõdes aga peaminister Andrus Ansip, et vanemahüvitise kallale minek oleks liiga lihtne tee.

"Jah, palju on räägitud sellest, et pensione tuleks kärpida, ja siis on öeldud, et vanemahüvitist tuleb kindlasti kärpida. Mina ütlen, et see on liiga lihtne. Seda, et on vaja kulutusi kokku hoida, seda me mööname kõik, aga ei pea minema kindlasti lihtsama vastupanu teed. /---/ Minu meelest tuleks otsida kokkuhoiukohti sealt, kust neid on raskem leida, ja mitte järele anda kiusatusele võtta sealt, kust on väga kerge võtta.," ütles Ansip riigikogu kõnepuldist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. January 2009, 12:01
Otsi:

Ava täpsem otsing