USA firmad vähendavad dividende 50 aasta kiireimas tempos

27. jaanuar 2009, 09:51

USA ettevõtted vähendavad aktsionäridele
makstavaid dividende vähemalt 50 aasta kiireimas tempos, kirjutas
uudisteagentuur AP.

Sel aastal on juba seitse S P 500 indeksisse kuuluvat ettevõtet teatanud dividendide vähendamisest, võttes sellega aktsionäride taskutest 12 miljardit dollarit.

See aga tähendab aktsionäridele teist lööki lisaks aktsiahindande langusele ning eriti tugevalt puudutab see pensionäre, kes on ostnud nn leskede ja orbude aktsiaid (nii nimetakse stabiilselt dividende maksavate suurte ettevõtete aktsiaid), mis on neile kindlustanud pideva rahavoo. Viimasena teatas taolistest ettevõtetest eile Pfizer, et vähendab aktsionäridele makstavaid dividende poole võrra 16 USA sendini aktsia.

Kui trend jätkub, tähendab see suurimat dividendide vähendamist alates 1958. aastast, kirjutas uudisteagentuur AP.

Seni on suurim löök dividendide väljamaksete osas tabanud finantssektorit. Seitsmest omanikutulu vähendamisest teatanust kuulus sellesse sektoritesse kuus ning kõik nad on vähendanud dividende vähemalt poole võrra. Suurim vähendaja on Bank of America, mis teatas omanikutulu vähendamisest 1,28 dollarilt aktsia kohta (aastas) nelja USA sendini, mis võttis investorite taskust 6,2 miljardit dollarit.

Dividendide suurendamisest on tänavu teatanud ainult üks finantsettevõte, Hudson City Bancorp, mis tõstis omanikutulu varasemalt 52 USA sendilt 56 sendile.

Dividendide vähendamisest varasemalt 53 eurosendilt 40 sendini aktsia kohta teatas eelmisel nädalal ka soomlaste Nokia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. January 2009, 09:51
Otsi:

Ava täpsem otsing