Kas ja kuidas tähistab Teie ettevõte oma tänavust 15 aasta juubelit? Kas raskem oli algusaastatel või nüüd?

ÄP 28. jaanuar 2009, 00:00

Mingi firmaürituse teeme oma juubeli puhul arvatavasti ikka, aga mis see täpsemalt saab olema, selle peale pole esialgu mahti saanud mõelda. Aega on. Mis puutub algusaastate võrdlemisse tänapäevaga, siis ettevõtte päris esimestel aastatel mina Hiiekos veel ei töötanud ja täie kindlusega ei julgeks seega midagi väita.

Sellegipoolest kaldun pigem arvama, et viieteist aasta eest ja nii-öelda päris nullist alustades olid asjad siiski keerulisemad kui praegu.

Tõepoolest on meie ettevõttel juubel tulemas, kuid tähistada seda pole otseselt plaaninud. Tuleb tunnistada, et praegusel ajal ei ole see tähistamine parimagi tahtmise juures lihtsalt võimalik.

Aeg teeb oma töö ja tagantjärele mäletame ikka rohtu rohelisemana ja taevast sinisemana kui praegusel ajal, kuid olen üsna veendunud, et praegusel ajal on meie ettevõtte olukord ikkagi raskem. Algusaastatel oli ühiskond teine ning püksirihm oli kõigil koomal, nüüdseks oleme aga kõik heaoluga ära harjunud. Praegu võtab mõnevõrra aega, et uued olud inimeste teadvusesse kohale jõuaks.

Hakkame alles nüüd selle asja peale mõtlema, pikka aega polnud juubel otseselt meeleski. Võimalik, et kuidagi tähistame, ent midagi kindlat veel ei tea.

Meie ettevõtte algus oli hästi lõbus aeg. Tollal võeti avasüli vastu kõik uus, mis lääne poolt tulemas oli. Raha oli siis muidugi veel vähem kui nüüd, ent olukord oli sellele vaatamata uus ja meie jaoks huvitav. Praeguseks on asi teine, inimesed piiravad oma kulutusi ning igal pool soovitatakse inimestel võimalikult vähe tarbida. Eks see teeb meie jaoks asjad keerukamaks, ent mõnes mõttes on seegi kogemus ettevõttele huvitav ja kasulik. Uue situatsiooniga tuleb lihtsalt kohaneda.

Meil pole plaanis oma ettevõtte sünnipäeva kuidagi tähistada. Esiteks ei ole viisteist väga suur ega ka mitte ümmargune juubel, teiseks on ajad praegu niivõrd keerulised, et mis siin ikka nii väga pidutseda.

Aegu on ettevõttel olnud erinevaid. Päris algus vast väga keeruline ei olnudki, tollal oli ehitustegevus hästi arenemas.

Suurem mõõnaperiood sai läbi käidud hoopiski kümne aasta eest ning seega on sedalaadi kogemus meil juba olemas. 2000. aastal toimus suur kasv ja nüüd siis on taas langus kätte jõudnud.

Tarvis on see aeg lihtsalt üle elada.

Juubeli peale pole me ausalt öeldes veel üldse jõudnud mõelda. Arvatavasti kuidagi ikka tähistame, ent plaanid selles suhtes ei ole veel paika pandud.

Tänapäeva ettevõtte algusaastatega on äärmiselt raske võrrelda, kuna veel ei tea, kui keeruliseks võivad olud minna mõne kuu või näiteks aasta pärast. Kui vaadata konkreetselt praegust seisu, siis ei ole algusega võrreldes vast väga märgatavat vahet. Eks maksimaalselt pingutada ja tõsiselt tööd teha on tulnud alati, olenemata ajast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing