IRL: kogumispensioni riikliku panuse lõpetamise idee pole meie oma

28. jaanuar 2009, 19:29

IRLi peasekretär Margus Tsahkna rõhutas, et
teise pensionisambasse riigipoolsete maksete lõpetamise idee ei pärine IRLilt ja
kindlasti ei kavatse IRL seda ka lauale panna. Ettepanekuid
eelarvekärbeteks ootavad nad peaministrilt ja rahandusministrilt.

„Esiteks niimoodi neid asju ei aeta ja teiseks me ei kavatse seda laua peale panna,“ ütles Tsahkna kuulduste kohta, et IRL võiks kogumispensionisüsteemi riigi panuse lõpetamise teema algataja olla ja selle koalitsiooni arutamiseks viia. Tsahkna sõnul on tegemist ajakirjanduses ilmunud mingisuguse variandiga väidetavalt kellegi suust.

„Meie seisukoht on väga selge. Me ootame ettepanekuid peaministrilt ja rahandusministrilt ja kõigi kolme erakondade esimeestelt. See on kokkulepitud tööformaat. Nad saavad kokku ja arutavad läbi, millised ettepanekud on. Praegusel hetkel ettepanekuid ei ole,“ rääkis Tsahkna.

Tsahkna ütles, et eelarvest peab kärpima 8 mld krooni ja koalitsioon on kokku leppinud, et need ettepanekud tulevad peaministri poolt. „Täna oleme nõus arutama kõiki ettepanekuid. Kui see on üks ettepanek, mis tuleb peaministri poolt, arutame,“ märkis Tsahkna.

Tsahkna isiklik seisukoht oli, et pensionisüsteemi selline muutmine pole hea ettepanek. „Kui peale vaadata, on seal mitu küsimust, mis on täna vastuseta. Esiteks ei saa süsteemi muuta tagasiulatuvalt ja seega ei anna muudatus sisuliselt mitte mingit tulu riigieelarvele. Lepingud on sõlmitud. Teiseks lõhub muudatus totaalselt ära usalduse kogu pensionisüsteemi vastu. Seda taastada ei ole võimalik. Tegemist on süsteemiga, kus inimesed ootavad väga pikkadeks aastateks usaldust,“ põhjendas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. January 2009, 19:29
Otsi:

Ava täpsem otsing