LHV: oluline raha jääb riigipoolsetest pensionimaksetest saamata

28. jaanuar 2009, 13:17

Teise samba teenusepakkujana jääks meil
oluline raha riigipoolsete maksete lõppemisel saamata, ütles LHV varahalduse
juht Mihkel Oja.

"Täpselt seda see tähendabki, et oluline raha jääb saamata," vastas Oja küsimusele, kas riigipoolse panuse peatamine või lõpetamine võiks tähendada ka rahalist kadu LHV-le kui teenusepakkujale.

Kaotatakse teatud protsent raha, aga teatud protsent kulusid tuleb juurde, rääkis Oja. Püsikulud jäävad ikka alles, lisas ta.

Oja leidis, et pensionisüsteem peaks olema jätkusuutlik, kui aga riik oma selliseid tähtsaid lubadusi muudab, siis ta kindlasti ei näita üles jätkusuutlikkust. "Mina pole poliitik, kes peab otsuseid tegema, aga pensionisüsteemile see kindlasti hea märk ei ole," rõhutas Oja.

Muudatusi ikka tehakse, vastas Oja küsimusele, kas jätkusuutlik pensionisüsteem tähendab, et sinna ei või kunagi muudatusi teha. Sisuliselt sunnitakse Oja sõnul inimesi investeerima 2% oma sissetulekust, mida ta enne pensioniiga kasutada ei saa. Riik sunnib inimesi investeerima ja võtab talt ära likviidsuse, selgitas Oja.

Selle heastamiseks on riik lubanud investeerida 4% juurde, et kasvatada summat kolm korda, ja kui tulumaksu arvesse võtta, siis peaaegu neli korda. Kui riik võtab prääniku ära, siis see on olulisest lubadusest taganemine, rääkis ta.

Oja ütles, et ei toeta nii kogumispensioni süsteemiga liitununa kui teenusepakkujana riigipoolsete maksete lõppemist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. January 2009, 14:39
Otsi:

Ava täpsem otsing