Ligi: idee lõpetada riigi panus II sambas pärit Padari ministeeriumist

28. jaanuar 2009, 11:21

Reformierakond pole arutanud
kogumispensioni teise samba sissemaksete lõpetamist, see mõte võib
pärineda rahandusministeeriumist, kirjutab reformierakondlane Jürgen Ligi oma
blogis.

Päevaleht kirjutas täna, et pensionitõusu säilitamiseks võib löögi alla minna riigi panus teise pensionisambasse ning nimetas seda ideed Reformierakonna omaks.

Järgneb kokkuvõte Jürgen Ligi blogisissekandest:

Kust ilmus hull mõte hoida kokku kogumispensionide sissemaksetelt, pole mul aimugi. Arvan, et see ilmus rahandusministeeriumist, sest muud majandusinimesed pole seda toetanud ja reformierakond pole seda arutanud. Suvel peksime selle krokodillides kategooriliselt tagasi, sest süsteem on pikaajaline, vajab usaldust ja liitumised on tehtud riigi lubaduse alusel.

Tegin nädal tagasi Eiki Nestoriga kärbete seisust püstijala juttu ja tema, sotsiaaldemokraat, tõstis teema uuesti. Kui ta täna EPLis ütleb, et ei usu teemat tõsiselt arutusele tulevat, tunnen end petetuna. Tookord ütles ta, et lahendus pensionide osas võiks olla kogumispensionide sissemaksete ajatamine. Täna luuakse üheskoos muljet, et see on reformierakonna ettepanek. Minu vastus oli tegelikult, et see ei oleks ju lahendus, vaid puudujääk, ja et süsteemi ei tohi näppida.

Olen saanud ühelt erakonnakaaslaselt lakoonilise meili, et kokkuhoid kogumispensionidelt kogub toetust – ma ei tea, kus, sest ühelgi reformierakonna või valitsuse koosolekul pole olnud sellist teemat – ja rääkinud Rainiga [Rosimannus] võimalikest põhjendustest. Võimaliku ettepaneku, mida ei teeks meie, võimalikest põhjendustest!

Kui eile helistas [ajakirjanik] Raimo Poom ja küsis, et kuuldavasti liigub selline mõte ringi, ei hakanud ma lolli mängima, ma ei oskagi seda. Tunnistasin, et sellest on räägitud, aga ettepanekut ei ole. Kuna õhk läks päeva jooksul ärevaks ja levis jutt, et idee on meie oma ja kõik teised ja homne leht meid kotivad, helistasin talle õhtul uuesti ja selgitasin veel. No ei aidanud. Oli ju vaja täita esikülg, juhtkiri ja keskmine külg. Ja tiraaž.

Viis või kaheksa miljardit – keegi ei näi ette kujutavat, et see kärbe on igal juhul tragöödia. Mitte mingitest valimislubadustest pole jutt, vaid inimeste heaolust ja töökohtadest. Mingeid mugavaid lahendusi ei eksisteeri, mingeid lollimängimisi ei tohi olla. Aga on. Keegi lekitab mistahes idee juba loote staadiumis ja näitab konkurendile näpuga. Seda hakatakse tapma, peasjalikult muidugi toda konkurenti.

Ilmub mõni taavi veskimägi, kes taob vastu rinda, et tuleb teha mehetegusid ja plaan – ei osale ühelgi nõupidamisel ega paku midagi välja, aga jagab oma mehekommentaarid lehtedesse laiali. Täna siis kogumispensionide teemal. Ja Raimo Poomil on punkt taas kirjas. Kui nii edasi läheb, siis igaüks vaadaku ise, kuhu kollapsi eest pugeda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. January 2009, 15:59
Otsi:

Ava täpsem otsing