Nestor välistab II sambas riigi panuse kaotamise

28. jaanuar 2009, 13:59

Riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni
esimees Eiki Nestor on nördinud viisist, kuidas omanikuta idee lõpetada riigi
panus teises sambas meedia vahendusel nagu kuum kartul käest kätte käib, seda
enam, et idee ise ei tule Nestori sõnul kõne allagi.

Päevaleht kirjutas täna, et pensionitõusu säilitamiseks võib löögi alla minna riigi panus teise pensionisambasse ning nimetas seda reformierakonna ideeks. Oravaparteilane Jürgen Ligi väitis oma ajaveebis, et reformierakond pole seda arutanud ning mõte võib pärineda sotsiaaldemokraadi Ivari Padari juhitavast rahandusministeeriumist.

"Igasugune kärpeettepaneku tegemine ajakirjanduse vahendusel ei ole tark tegevus. Peale segaduse, suure arvu hämmelduses või lausa vihaseid inimesi ja kahtlaselt suure hulga vastukäivaid uudisklippe, ei saavuta me midagi. Siin ei ole võitu. Mitte kellelegi," kirjutas Nestor oma ajaveebis.

Ta leiab, et "reformierakonna peasekretär peaks vabandama kõikide "krokodillide" koosolekutel osalenute ees, sest mitte ühelgi neist pole mitte mingisugusel kujul arutatud kogumispensioni riigipoolse panuse kaotamist."

Nestori sõnul pole riigi panust võimalik kaotada. "Eelkõige seetõttu, et liitusid inimesed teise sambaga vabatahtlikult ja kindlate tingimuste alusel. Neid tingimusi olematuks teha pole võimalik. Neid tingimusi muuta saab ainult sellisel moel, et vabatahtliku otsuse langetanud inimesed ei kaota", rääkis ta.

"Valitsussektori tasakaalu me aga siis ei mõjuta. Pensionireform on niivõrd pikaajaline suurus, et mõneaastased majandussurutised või ka muud tähtsad muudatused (näiteks rahareform), on selle kõrval köömes," märkis Nestor.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. January 2009, 15:59
Otsi:

Ava täpsem otsing