Savisaar: pensionisamba sissemakseid ei tohi lõpetada ühepoolselt

28. jaanuar 2009, 14:51

Kohustusliku pensionisamba sissemaksete
ajutist lõpetamist võib kaaluda ainult juhul, kui maksmise võivad lõpetada ka
inimesed ise, ütles riigikogu keskerakonna fraktsiooni juht Vilja Savisaar.

"Kohustusliku pensionisamba sissemaksete ühepoolne lõpetamine oleks sambaga liitunute suhtes täiesti ebaõiglane," kinnitas Savisaar.

Ta viitas tänasele Eesti Päevalehele, mis usaldusväärsetele allikatele tuginedes kirjutas, et reformierakond plaanib lõpe shy;ta shy;da vä shy;he shy;malt sel shy;leks aas shy;taks rii shy;gi poolt tei shy;se ko shy;hus shy;tus shy;lik shy;ku pen shy;sio shy;ni shy;sam shy;bas shy;se teh shy;ta shy;vad sis shy;se shy;mak shy;sed. Prae shy;gu shy;se süstee shy;mi jär shy;gi lä shy;heb tei shy;se pen shy;sio shy;ni shy;sam shy;ba shy;ga lii shy;tu shy;nu shy;tel sis shy;se shy;mak shy;seks kaks prot shy;sen shy;ti oma pal shy;ga shy;ra shy;hast, riik pa shy;neb omalt poolt ne shy;li prot shy;sen shy;ti juur shy;de.

"Esimeses järjekorras otsiksin ma siiski teisi võimalusi, kust raha kokku hoida, aga kui riik ikkagi otsustab lõpetada kohustuslikku pensionisambasse tehtavad sissemaksed, siis kindlasti ei tohiks see olla ühepoolne. Kui sissemaksed lõpetab riik, siis ei peaks ka inimesed enam edasi maksma," ütles Savisaar.

"Pensionisammaste süsteem sai loodud selleks, et Eesti riik poleks tulevikus samasuguse probleemi ees nagu praegu – pensionid on liiga väikesed, et normaalselt ära elada, kuid nende tõstmiseks ei suudeta raha leida. Seetõttu ma pensionisammaste kallale minekut üldiselt siiski ei poolda," lisas Savisaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. January 2009, 15:59
Otsi:

Ava täpsem otsing