Prantslased korraldasid täna suurstreigi

29. jaanuar 2009, 14:45

Sajad tuhanded Prantsuse töölised
korraldasid täna üleriigilise streigi, et sundida president Nicolas Sarkozyd ja
ettevõtteid aktiivsemalt kaitsma süvenevas majanduskriisis töökohti ja
palgataset.

Streik väljendab üheaegselt nii prantslaste hirmu tööpuuduse kasvu ees kui rahulolematust Sarkozyga, kes ei taha kulutada riigi raha tarbimise toetamiseks. Samuti väljendab see viha pankade vastu, milles nähakse majanduslanguse peasüüdlast, vahendas agentuur Reuters.

Tänane streik on Prantsusmaal esimene praegusest majanduskriisist põhjustatud suurstreik ning suurim protestiavaldus Nicolas Sarkozy ametisseasumisest 2007. aasta mais.

Rongiliiklus oli halvatud, koolid kinni ja teed blokeeritud. Pariisis bussid siiski sõitsid ja metroo töötas, kuid pealinna ümbritsevatel maanteedel venisid sõidukid pikkades järjekordades. Pariisi Charles-de-Gaulle'i lennuväljal tühistati 10% lendudest ning Orly lennuväljal kolmandik lendudest. Marseille'is, Lyonis ja Toulouse'is oli avalik transport halvatud. 60% kiirrongiliiklusest toimis siiski häireteta, sealhulgas rongiühendus Londoni ja Brüsseliga.

Prantsusmaa SKP võib Euroopa Komisjoni prognooside järgi tänavu kahaneda 1,8%, mis on sõjajärgse aja suurim langus. Tööpuudus kasvab tänavu 9,8 protsendile ja tuleval aastal 10,6 protsendile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. January 2009, 14:46
Otsi:

Ava täpsem otsing