Uue keskkonnaameti juhiks plaanitud Jalmar Mandel koondati

29. jaanuar 2009, 09:20

Reedel sai koondamisteate Tartumaa
keskkonnateenistuse juht Jalmar Mandel, keda veel hiljuti nähti vastloodud
üleriigilise keskkonnaameti uue juhina.

17 aastat süsteemis töötanud kõrgele ametnikule teatati, et 1. veebruarist ministeerium tema teeneid enam ei vaja. Samas nähti just Mandelis kuu aega tagasi keskkonnaameti tulevast juhti. 3. novembrist asus mehe töökoht ministeeriumi peamajas Tallinnas. Detsembri lõpus naasis Mandel Tartusse ja kuigi looduskaitseringkonnad pidasid teda jätkuvalt kroonprintsiks, teadis mees ise, et tema mõjuvõimsasse kabinetti ei pääse, kirjutas Maaleht.

Samas näitasid kõik märgid, et Mandelist saab vähemalt Tartu- ja Jõgevamaa ühendatud keskkonnaameti juht. Läinud reedel ministeeriumist saabunud kirja avades kukkus tal seegi lootus kokku.

"Musta masendusse ma langenud ei ole," püüab viimaseid päevi Tartumaa keskkonnateenistust juhtiv ametnik positiivne olla.

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi saatis lõppeval nädalal enam kui sajale looduskaitseametnikule koondamisteate. "Praegu on kõige valusamad päevad," tunnistab minister.

Kõiki keskkonnaasju saab viimaks ühes kohas ajada alates järgmisest nädalast. Kui see alguses ka ei suju, ei maksa imestada – keskkonnaamet sündis ülepeakaela ja suure saladuskatte all.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. January 2009, 09:21
Otsi:

Ava täpsem otsing