Planeeritud välisabi kroonidest läks käiku 61,2%

30. jaanuar 2009, 14:36

2008. aasta riigieelarvesse planeeritud
8,9 miljardist välisabi kroonist maksti rahandusministeeriumi teatel aasta
jooksul projektidele välja 5,5 miljardit, mis on 61,2 protsenti
planeeritust.

„Uue toetusperioodi käivitumine on aega võtnud, seda nii meil kui ka mujal Euroopas. Detsembris toimus suur edasiminek väljamaksete osas, toetuse saajatele kanti üle ligi 2 miljardit krooni. See võimaldab uuele aastale lootusrikkamalt vaadata. Teisalt on meetmete ettevalmistamine jätkuvalt tagasihoidlik, nii et ministeeriumid peavad veel tublisti pingutama,” nentis Ivari Padar.

Uue toetusperioodi (2007-2013) struktuurivahenditest on rahastamisotsus tehtud 6,2 miljardi krooni osas ning toetuse saajatele välja makstud 645 miljonit krooni. Sama perioodi põllumajanduse, maaelu ja kalanduse toetustest on aasta lõpu seisuga välja makstud 2,3 miljardit krooni.

EL struktuurifondide esimeseks toetusperioodiks (2004-2006) planeeritud 5,8 miljardist kroonist oli 31. detsembri seisuga välja makstud 96 protsenti. Euroopa Komisjon on liikmesriikidele pakkunud täiendavat pooleaastast ajapikendust ning rahandusministeeriumis on valmimas tegevusplaan, kuidas veel kasutamata 80 miljonit krooni projektidesse suunata.

„Tegu on valdavalt Euroopa Sotsiaalfondi rahaga, mida betooni või asfalti panna ei saa, küll aga rahastada tööhõiveprojekte, mis on tänast tööturu olukorda arvestades eriti oluline,” selgitas rahandusminister Ivari Padar.

Ühtekuuluvusfondi eelmise perioodi toetusraha saab kasutada veel 2010. aasta lõpuni. Tänaseks on 6,7 miljardist kroonist toetuse saajatele välja makstud 4,7 miljardit. Kuigi mõned suurprojektid vajavad küll veel eraldi tähelepanu, sujub projektide elluviiminerahandusministeeriumi teatel üldiselt plaanide kohaselt

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. January 2009, 14:42
Otsi:

Ava täpsem otsing