Kilk: euro on kvaliteedimärk riigi majanduskeskkonnale

31. jaanuar 2009, 16:08

Suurettevõtja Rein Kilk ütles Kuku Raadio
"Keskpäevatunnis," et euro kasutuselevõtt näitab riigi majanduse küpsuse
teatavat astet ning on kvaliteedimärk riigi majanduskeskkonnale.

Saates tõdeti, et IMF (Rahvusvaheline Valuutafond) soovitas esimese sammuna raskustesse sattunud Lätile euro kasutusele võtta, kuid Euroopa Liit lasi selle plaani põhja. Seepeale võeti ka Toompeal eurole ülemineku plaan tööst maha.

"Liikusime väga täpselt selle kava järgi, et meil oleks 2007. aasta 1. jaanuaril euro tulnud. Meil oli inflatsioonikriteeriumist puudu ainult 0,3%," ütles Kilk.

"See miks Euroopa Liit on praegu vastu IMFi kavale on see, et euro kasutuselevõtt näitab ka selle riigi majanduse küpsuse teatavat astet. See on nagu kvaliteedimärk selle riigi majanduskeskkonnale," sõnas ta.

"See pole formaalne, et kasutage eurot või kasutage dollarit," lisas Kilk.

Saates osalenud Eesti Investorite Liidu juhatuse liige Heldur Meerits ütles, et eurole üleminekusammud tähendavad seda, et kuidas me ajaksime mõistlikku majanduspoliitikat.

"Me võime eelarve kärpimist vaadata täna selle nurga alt, et eurole üleminekuks peaks eelarve puudujääk olema vähem kui 3%. Aga me võime ka vaadata eelarve kärbet selliselt, et kuna meil tulusid pole, siis tulebki tulusid kärpida. Üks ja sama tegevus, aga sa saad seda erinevalt põhjendada," sõnas Meerits.

"3% tähendab seda, et me ei saa miinusesse minna praeguse eelarve järgi enam kui 7,5 miljardiga," lisas Kilk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. January 2009, 18:07
Otsi:

Ava täpsem otsing