Venemaa annab Kuubale laenu ja toiduabi

31. jaanuar 2009, 17:14

20 miljoni dollari suurune laen
potentsiaalsele strateegilisele partnerile on köömes NSV Liidu poolt
aastakümneid Kuubale antud massiivse majandusabi kõrval ja seegi on mõeldud Vene
kaupade ostmiseks, toiduabi aga peaks päästma kuubalased näljast.

Eile kirjutati laenu- ja tagastamatu toiduabi lepingud Kuuba liidri Raul Castro Venemaa visiidi käigus alla, vahendas RIA Novosti. Venemaa presidendi Dmitri Medvedevi avaldused Castro 28. jaanuarist 4. veebruarini kestva visiidi ajal on olnud kõlavad, kuid sõlmitud kokkulepped mitte just hiiglaslikud.

Toiduabi seisneb ühe Kremli allika teatel Venemaalt 25 000 tonni teravilja saatmises, et "vähendada teravat toitlusprobleemi." Sõlmiti hulk kokkuleppeid majandusliku, teaduslik-tehnilise ja kultuurialase koostöö osas. Lennundusalane kokkulepe seisneb ühe lennuki TU-204SE tarnimises ja selle rahastamises Venemaa riikliku ettevõtte poolt.

Vene-Kuuba kaubavahetus on 239 mln dollarit aastas. See on Medvedevi sõnul "väga tagasihoidlik" ja seda tuleks märgatavalt suurendada, mille saavutamiseks tuleb kõik sõlmitud kokkulepped ka ellu viia. "Ma olen veendunud, et meil on olemas väga head võimalused viia meie suhted strateegilisele tasemele," ütles Medvedev Kremlis läbirääkimisi avades.

Fidel Castro võimuletuleku järel 40 aastat tagasi katkestas piirkonna majanduse valitsev tegija ning olulisim kaubanduspartner USA Kuubaga suhted ning aastaid pidas NSVL üleval endale sõbralikku režiimi otse USA ukse all. Viimasel ajal on Kuubal majanduslikult mõnevõrra abi olnud vasakpopulistist presidendi Hugo Chavezi juhitud Venezuelast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. January 2009, 17:14
Otsi:

Ava täpsem otsing