Lugeja arvab

ÄP 02. veebruar 2009, 00:00

    Ekspert: kinnisvaraturu kosumiseks kulub aastaid
  • Kui üks kohtutäitur avalikult ajakirjanduses väidab, et vara müügist saadud rahast jääb kohustuste täitmiseks puudu, siis pole mõtetki oodata, et Moody's või teised investeerimispangad siinsesse kinnisvarasse või analüüsidesse positiivselt suhtuksid.
  • Majanduslanguses kümne minutiga müüa kellegi vara, millelt saab 3 protsenti sundtäitja, on genotsiid.
  • Sundtäitmiste ajutine peatamine oleks kogu majanduse vundamendi stabiliseerimine, seda nii laenude lisatagatiste kui ka vanemapalga kärbete puhul.
    Arendajad loobuvad müügihinnast üldse
  • Ei usu, et turu läbipaistvuse vähendamine kinnisvaraturu ellu äratab, pigem tulistatakse endile jalga. Üldiselt on ju ikkagi nii, et kui turg muutub läbipaistmatumaks, siis väheneb ka tehingutegijate usaldus üksteise vastu ja väheneb kindlustunne sellisel turul tegutsemiseks. Usalduse ja kindlustunde vähenemine tähendab aga nõudluse täiendavat vähenemist.
  • Ma arvan, et enamik inimesi ei tunne ennast piisavalt kindlalt ja hästi, kui mingi tehingu tegemine algab "kohvi ja küpsiste pakkumisega", et seejärel näo ja ülikonna väljanägemise järgi hinnapakkumine saada.
  • Tõmmake näiteks paralleel Araabiamaade turukaubandusega. Seal on keskmisel turistil ikka väga vastik orienteeruda, kas müügimehe hinnapakkumine ja "sa röövisid mind ju täiesti paljaks" näoilme tehingu allakaubeldud hinna pealt viib Põhjamaa inimesed eeldatavalt tunduvalt väiksema soovini üldse mingi kauba vastu huvi tunda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing