Edgar Savisaar hakkab linnakodanikke turgutama

02. veebruar 2009, 12:31

Tallinna linnavalitsus koostab raskete
aegade ning majanduskriisi üleelamiseks abipaketi nii linna elanikele kui ka
ettevõtjale, teatas Raepress.

Tallinna majanduskriisi abipakett jõuab linnavolikogusse aprilli algul. See keskendub kuuele valdkonnale: tööpuuduse leevendamine, kulutuste ümbersuunamine, linna toetused ja sotsiaalabi, raskustesse sattunud inimeste nõustamine, energeetika ning ettevõtluse toetamine.

Kaks kõige valusamat teemat on kindlasti ühelt poolt küttehindade järsk tõus ja teiselt poolt tohutu kiirusega suurenev tööpuudus. Küttehinnad tõusid eelmisel kütteperioodil 62% ja sel sügis-talvel veel 57%. Tallinna Küte on küll teatanud, et langetab jaanuarist küttehindasid 9% võrra, kuid küttehinna tõusuks jääb jaanuarikuus eelmise aastaga võrreldes ikkagi ca 50%.

Samal ajal jääb üha suurem hulk inimesi tööta. Kui 2008. aasta alguses oli registreeritud töötuid Tallinnas 1,5%, siis täna on tööpuuduse all kannatavaid inimesi ligikaudu kolm korda rohkem ehk 4,8%. Viimasel nädalal on Tallinnas registreeritud 154 uut töötut ühes tööpäevas.

Seetõttu keskendub abipakett suuresti uute töökohtade, sh ka sotsiaalsete töökohtade loomisele, töötute juriidilisele nõustamisele, kütte hinnatõusu kompenseerimisele, töötute täiendavale rakendamisele linna heakorratöödel, sotsiaalmajutusüksuste rajamisele ning supiköökidele täiendavate vahendite eraldamisele.

Linnapea Edgar Savisaare sõnul on Eesti majanduses erakorralised ajad. „Majandusprognoose muudetakse iga kvartal ja kahjuks ainult halvemaks. Kindlustunne nii elanikel kui ka ettevõtjatel on vähenenud. Igapäevaselt küsitakse, mis saab edasi, kas riik tuleb omalt poolt välja majandust toetavate meetmetega. Ma ei saa olla lihtne kõrvaltvaataja, minu kui Tallinna linnapea kohus on astuda samme, et aidata hättasattunud inimesi, soodustada ettevõtteid uute töökohtade loomisel, et tagada linna jätkusuutlik areng,“ kommenteeris linnapea.

Savisaar ütles, et ka Tallinna eelarve vaadatakse üle, et leida võimalusi halduskulude vähendamiseks, kuid 2009. aasta investeerimismahud püütakse säilitada, sest nendest sõltuvad paljude tallinlaste töökohad. "Meil ei ole kavas eelarvet kärpida nagu riik seda teeb, küll aga tahame täiendavaid vahendeid suunata uute töökohtade loomisse ja ettevõtluse tugevdamisse,“ rääkis Savisaar.

„Me ei tea, kui kaua majanduskriis kestab, kuid ma olen kindel, et Tallinn tuleb sellest olukorrast välja, säilitades oma tugevuse ja andes oma olulise panuse kogu Eesti majandusele," lubas Savisaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. February 2009, 15:51
Otsi:

Ava täpsem otsing