Hiina maksab kiire arengu eest kallist hinda

02. veebruar 2009, 14:51

Sünnidefektide arv on viimastel aastatel
kiires tempos suurenenud, ütles Hiina pereplaneerimise vanemametnik Hiina meedia
teatel.

Jiang Fan Hiina rahvastiku ja pereplaneerimise komisjonist peab süüdlaseks keskkonnareostust. Suurim sünnidefektide esinemiste sagedus on Shanxi provintsis, mis on tuntud kui Hiina olulisim söetööstuspiirkond, kirjutas BBC.

Sarnastele trendidele on viidatud ka varem, mistõttu pole teada, kas Jiang Fan peab silmas värskeid või vanemaid statistilisi andmeid. 2007. aastal teatati, et sünnidefektide arv on 2001. aastast suurenenud 40 protsenti. Arvuliselt tähendab see 104,9 sünnidefektiga last 10 000 lapse kohta 2001. aastal ning 145,5 last 2006. aastal.

Ka Shanxi ametnikud süüdistavad söetööstust. “Probleeme tekitab peamiselt keskkonnareostus, eriti söetööstus,” ütles Shanxi pereplaneerimise agentuuri direktor An Huanxiao.

Sünnidefektide sagenemisele aitavad teadlaste hinnangul kaasa lämmastikdioksiidi, süsinikmonooksiidi ja tahkete osakeste kontsentratsiooni suurenemine atmosfääris. Raport toob selgelt välja, et tööstuse kiire arengu eest tuleb hiinlastel maksta üsna valusat hinda ning viitab sellele, et skeem, mille kohaselt tuleb kõigepealt saada rikkaks ning seejärel vaadata, kas keskkonnast ka midagi järgi jäi, ei ole kuigi jätkusuutlik.


Hiina maksab kiire arengu eest kallist hinda Hiina maksab kiire arengu eest kallist hinda

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. April 2009, 13:00
Otsi:

Ava täpsem otsing