Ain Tromp: kõrge tunnustus on meeldiv, ehkki ootamatu

04. veebruar 2009, 13:21

"Usun, et tunnustus on tegevuse
eest, mida ma valdan ja millega kõik see aeg tegelenud olen ehk teede ehitamise
eest," kommenteeris ASi Aspi kauaaegne juht Ain Tromp enda sattumist riigi kõrge
autasu saajate sekka.

Eesti Vabariigi president annab ASi Aspi endisele nõukogu esimehele ja rakenduskõrghariduse toetajale Ain Trompile Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

„Mis siin salata, väga meeldiv uudis, ehkki mõnevõrra ootamatu,“ ütles Tromp. „Olen teedeehitust õppinud ja ainult teede ehitamisega olengi tegelenud. Ilmselt on see ka tunnustuse põhjuseks.“

Tromp oli üks, kes 18 aastat tagasi asutas teedeehitusfirma ASi Aspi. „Alustasime nullist ja eelmise aasta lõpu seisuga on Aspist saanud suurim teedeehitaja Eestis,“ lisas pikka aega Aspit juhtinud ja viimased kaks aastat ettevõtte nõukogu esimehena tegutsenud Tromp.

Kuna Aspi kuulub ASi Eesti Ehitus gruppi, ei ole Tromp enam pärast struktuurimuudatusi alates eelmise aasta 15. novembrist Aspi nõukogu esimees, vaid Eesti Ehituse nõukogu liige. „Ma ei tegele enam tegevjuhtimisega teede ehituses, vaid kontserni nõukogu tasemel ehitusega veidi laiemalt,“ täpsustas Tromp.

Enne Aspi asutamist on Tromp töötanud aastaid Harju Teedevalitsuses, algul meistrina, seejärel töödejuhatajana ja seejärel juhataja asetäitjana.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. February 2009, 13:21
Otsi:

Ava täpsem otsing