Kert ei julge börsilanguse lõppu ennustada

04. veebruar 2009, 21:25

LHV Balti analüüsiosakonna juht Erki Kert
ei julgenud Äripäeva päevaküsimusele vastates ennustada, millal Tallinna börs
taas tõusuteele pöördub.

"Kahe aasta eest Tallinna börsil alanud karuturg on kujunenud süngemaks, kui keegi oma hirmsaimates unenägudeski esialgu karta oskas. Millal börsilangus oma lõpu leiab ja aktsiahinnad taas pikaajaliselt nina ülespoole keeravad, on sisuliselt võimatu öelda ja nõuaks hiromandi võimeid," nentis Kert.

"Küll aga võib võrdlemisi suure kindlusega väita, et nii languse ulatuse kui kestuse osas on hullem möödas ja pigem on kerge valguskiir juba tunneli lõpus paistmas. Negatiivsed ootused on lihtsalt aktsiahindadesse juba sisse arvatud ning ka välisinvestorite raha väljavool suuresti oma lõpu leidnud," lisas ta.

"Kuid vaatamata sellele on LHV arvates endiselt liiga vara julgelt investeerima asuda. Jätkusuutlikult tõusva ehk pullituru tekkimine võtab arvatavasti veel aega – antud hetkel liigutavad meie börsiindekseid peamiselt kohalike investorite säästud, kuid pikaajalise tõusutrendi loomiseks läheks ka välisraha abi tarvis. Paraku tuleb aga tõdeda, et välisraha on arenevatest ja riskantsematest turgudes antud hetkel suure kaarega mööda käimas ning riskijulguse taastumine võib võtta vähemalt aasta, kui mitte rohkem," rääkis Lepik.

"Lisaks sellele tuleb tähele panna, et Tallinna börs ei ole üksik saareke ulgumeres, vaid seda mõjutavad päris tugevalt meeleolude muutused maailma aktsiaturgudel laiemalt. Kuna LHV ei prognoosi globaalsetele aktsiaturgudele kiiret taastumist, oleme ka Tallinna börsi osas ettevaatlikud," lisas Kert.

"

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. February 2009, 16:01
Otsi:

Ava täpsem otsing