Kõuhknad kaebasid EASi kohtusse

04. veebruar 2009, 12:45

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS)
väikesadamate toetusest ilma jäänud Direct Consulting AS andis rahajagaja
kohtusse.

EASilt kolme miljonit krooni soovinud Direct Consulting ASi juhataja ja juhatuse liige on Tõnu Kõuhkna ning nõukogu liikmed on Lia Kõuhkna, Tiit Kõuhkna ja Toomas Kõuhkna. Direct Consulting taotleb kohtult EASi otsuse ja vaideotsuse tühistamist ning rahataotluse uut läbivaatamist.

"Haldusorgan ei saa oma suva järgi interpreteerida seadusi, lugeda sealt välja, mida sinna pole kirjutatud ning otsitud põhjustel vastu võtta negatiivseid otsuseid," kommenteeris Tõnu Kõuhkna kohtuteele minekut.

Summa suurus, mida Direct Consulting Lehtma külalissadama tegutsemiseks ja arendamiseks taotles, oli 45,7%se toetusmäära juures kolm miljonit krooni. "Kas ja millal vaadatakse taotlus uuesti läbi, sõltub kohtuotsusest," ütles Kõuhkna.

"Eile toimus kohtuistung, otsus tuleb 23. veebruaril," ütles EASi kommunikatsioonikoordinaator Piret Malv. "Taotluse summa suurust, taotluse sisu ja sellega seonduvaid asjaolusid ei saa enne lõpplahendust kommenteerida," sõnas Malv.

EASi kohtuasjadest rääkides ütles Malv, et viimastel aastatel on see arv stabiilselt olnud 4-5 juhtu aastas. "Põhjuseks on ettevõtja rahulolematus rahastamata jätmise otsusega. Kohus on leidnud otsused olevat põhjendatud ehk kohtuvaidluste tulemusel pole EAS pidanud vaidlusaluseid projekte rahastama," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. February 2009, 13:13
Otsi:

Ava täpsem otsing