Poola lõpetab raha säästmiseks välismissioonid

04. veebruar 2009, 20:02

Majanduskriisist vaevatud Poola kavatseb
tuua oma sõdurid koju Liibanonist, Golani kõrgendikelt ja Tšaadist, põhjuseks
kaitsekulude kärpimine.

Tänavu on riigi kaitsekulutused kaks miljardit zlotti ehk 6,69 miljardit krooni varasemast väiksemad, kirjutas Associated Press. Valitsuse kava välismissioone kärpida vajab veel parlamendi ja president Lech Kaczynski heakskiitu. Kärbe on osa üldisest eelarvesäästmisest, mis on mõeldud abiks nõrgeneva majanduse lappimisel.

Kojukutsumine puudutab kolmes riigis kokku 1260 inimest, kõik nad on seal tegutsenud ÜRO operatsioonides. Poola sõjaväelased jätkavad operatsioone Afganistanis, Kosovos ja Bosnias. Iraagist on Poola küllalt arvukas kontingent juba varem välja toodud.

Eesti kaitseväe missioon Afganistanis jätkub. Eelmise aasta eelarves oli sellele määratud 114 miljonit krooni. Iraagist detsembris koju naasnud jalaväerühma asemele enam uut ei saadetud ja Eestit esindab seal nüüd kolm staabiohvitseri.

Põhjusena ei ole Eesti riigijuhid välja toonud eelmisel aastal Iraagi missioonile kulunud 38 miljonit krooni, vaid muid asjaolusid. Eesti Iraagi üksuse kulude eest tasus sama suurusjärgu ulatuses USA, väitis kaitseministeerium.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. February 2009, 20:02
Otsi:

Ava täpsem otsing