Rõivas: Tallinn loobugu riigi hüvanguks laenust!

04. veebruar 2009, 22:43

Reformierakondlane Taavi
Rõivas tegi tänases "Foorumi" telesaates ettepaneku, et Tallinn
loobuks 600 miljoni kroonise laenu võtmisest. Rõivase hinnangul päästaks see
niigi hinge vaakuvasse riigieelarvesse täiendava lisaraha.

Rõivas pööras tähelepanu omavalituste võlakoormale. Tallinnas kestab tema sõnul justkui majandusõitseng edasi, endiselt tõstetakse palkasid ja suurendatakse kulutusi, mille katteks võetakse umbes 600 miljonit laenu. Mingitest reservidest oleks Rõivase arvates Tallinna puhul kohatu rääkida.

"Ei saa rääkida laenust kui alternatiivist kärbetele, kuna siis võiksime ära unustada euro ning võetav laen tuleks ikkagi kinni maksta meie järeltulijatel," rääkis reformierakondlasest riigikogulane telesaates.

"Tegelikult see kõik mõjutab ka kogu valitsussektori tasakaalu, mille kärpimisega praegu riik nii karmi vaeva nääb. Kui Tallinn loobuks sellest laenust, siis saaks riik kärpida 600 miljonit vähem," tegi Rõivas ettepaneku.

"Mõelge sellele. Saaksime vähem raskeid otsuseid teha, Tallinn ei peaks sellise pidutseva elustiiliga edasi minema. Ma ei taha olla kurjakuulutaja, aga me kõik saame aru, et Tallinnas on maksulaekumised suured seetõttu, et üksikisiku tulumaks laekub teatud viiteajaga. Ei ole Tallinn eraldi vürstiriik," sõnas Rõivas.

Rõivas tuletas ühtlasi meelde, et eelarve ja nende kärbete aluseks olevaid prognoose ei tee koalitsioon ega rahandusminister Ivari Padar, küll aga rahandusministeeriumi spetsialistid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. February 2009, 18:09
Otsi:

Ava täpsem otsing