Tiit Niilo: miljon krooni oleks kõvem asi kui teenetemärk

04. veebruar 2009, 14:08

Sülle kukkunud miljon krooni
tagastamatut abi oleks rohkem väärt kui V klassi teenetemärk, leidis OÜ Nopri
Talumeierei juhatuse liige Tiit Niilo.

Oleks üks miljon krooni tagastamata abi sülle kukkunud, oleks see kõvem asi olnud, kommenteeris piimandustalunik teadet valgetähe V klassi teenetemärgi saamisest. „Praegu on kõige suurem mure rahamure, investeeringud uude meiereisse võtavad viimase piisa,“ ütles Niilo. „Palkadega pole seni jänni jäänud, aga arvete ajatamisega tuleb iga päev tegeleda.“

Niilo kinnitusel kuulis ta enda autasustamisest paar tundi tagasi ühelt tuttavalt. „Ei tunne mingit eufooriat,“ lausus Niilo. „Mul praegu kümneid tähtsamaid asju ajada, näiteks uuele nüüdisaegsele meiereile elu sisse puhuda.“ Niilo sõnul on ta kolm aastat tegelenud uue, kokku 13 miljonit krooni neelanud meierei ehitamisega. Talutoodete tegemiseks mõeldud meierei torudesse tahab ta paari nädala pärast esimese piima sisse lasta.

Enda tegemistest rääkides jäi Niilo äärmiselt tagasihoidlikuks. „No eks Nopri talu toodangut teatakse küll, aga enda kiitmisega püüan võimalikult vähe tegeleda,“ jäi Niilo napisõnaliseks.

Tiit Niilo ostis 1989. aastal kaks lehma ja neli siga ning hakkas Võrumaal Misso vallas FIEna talu pidama. 1990ndate aastate lõpus otsusta ta hakata oma toodetud piima ise töötlema ning käivitas 1998. aastal meierei. Praegu on Niilo piimakarjas 160 lehma. Nopri talu kohupiimakreeme, võideid, sõira ja jogurtit müüakse pea kõikides suuremates kauplustekettides.

Enne Nopri talu peremeheks hakkamist töötas põllumajanduse elektriinseneri haridusega Niilo Misso sovhoosis insenerina. Aastatel 2003-2007 oli ta Riigikogu X koosseisu liige.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. February 2009, 10:01
Otsi:

Ava täpsem otsing