Kõuhknad alustasid EASi vastu kohtuteed

Katre Pilvinski 05. veebruar 2009, 00:00

"Haldusorgan ei saa oma suva järgi interpreteerida seadusi, lugeda sealt välja, mida sinna pole kirjutatud, ning otsitud põhjustel vastu võtta negatiivseid otsuseid," kommenteeris Tõnu Kõuhkna kohtuteele minekut.

Direct Consulting taotleb kohtult Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) otsuse ja vaideotsuse tühistamist ning rahataotluse uut läbivaatamist.

Direct Consulting taotles EASilt 3 miljonit krooni külalissadama tegutsemiseks ja arendamiseks. "Kas ja millal vaadatakse taotlus uuesti läbi, sõltub kohtuotsusest," ütles Kõuhkna.

"Teisipäeval toimus kohtuistung, otsus tuleb 23. veebruaril," ütles EASi kommunikatsioonikoordinaator Piret Malv. "Taotluse summa suurust, taotluse sisu ja sellega seonduvaid asjaolusid ei saa enne lõpplahendust kommenteerida," sõnas Malv.

EASi kohtuasjadest rääkides ütles Malv, et viimastel aastatel on see arv stabiilselt olnud 4-5 aastas. "Põhjuseks on ettevõtja rahulolematus rahastamata jätmise otsusega. Kohus on leidnud otsused olevat põhjendatud ehk kohtuvaidluste tulemusel pole EAS pidanud vaidlusaluseid projekte rahastama," lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing