Telekomi juhid jäävad tulemustega rahule

05. veebruar 2009, 09:43

Eesti Telekomi juhatus on neljanda kvartali
tulemustega rahul, kuid näeb kasvavaid riske ka enda ärile.

Eesti Telekomi juhatuse kommentaari kohaselt olid neljanda kvartali tulemused ootuspärased ning nendega võib rahule jääda, sest aastatagusega võrreldes kasvas põhivara kulumieelne ärikasum.

„Positiivne oli mobiilside lepinguliste klientide arvu kasv ja kolmikpakettide arvu kasv,“ vastasid Telekomi juhatuse esimees Valdo Kalm ja finantsdirektor Leho Tamm täna korraldatud online-briifingul.

Ka turuosad ja mobiilside lepinguliste klientide arv on juhatuse kommentaari kohaselt jäänud aasta lõikes stabiilseks ning kasvanud on mobiilsete andmeside ühenduste, kolmikpakettide ja DigiTV klientide arv.

Dividendiettepaneku kohapealt jäid juhid kidakeelseiks: „Ettepanek tehakse peale auditeeritud tulemuste kinnitamist,“ vastasid juhid. Dividendide maksmine otsustatakse maikuus toimuval aktsionäride üldkoosolekul.

Peamisteks väljakutseteks sel aastal peavad Kalm ja Tamm ettevõtte kiiret kohanemist makromajanduses ja konkurentsisituatsioonis, kliendi ja tulubaasi hoidmist ning efektiivsuse kasvatamist.

Potentsiaalseid hinnamuutuseid mobiilside, internetiühenduste ja tervikpakettide puhul hindab Telekom kliendile väga sõbralikuks: „Mõlemas valdkonnas on hinnad 2008. aastast langenud. Tõenäoliselt jätkub sama trend ka 2009. aastal,“ vastasid Kalm ja Tamm.

Telekom on 2009. aasta kohapealt ettevaatlik: „2009. aasta on makromajanduslikult raske aasta ja näeme kasvavaid riske ka meie ärile,“ sõnasid juhid.

Nad ei välistanud ka koondamisi Telekom Grupis: „Kõigis kolmes ettevõttes (Elion Ettevõtted AS, AS EMT, AS Microlink Eesti - toim) on töös efektiivsuskavad, mis puudutavad ka töökorraldust ning tööjõu efektiivsust,“ vastasid Kalm ja Tamm ning lisasid, et töökohtade arv eelmisel aastal Grupis vähenes.

Ettevõte teenis müügitulu 1,57 miljardit krooni, mis on 0,2 protsenti aastatagusest kõrgem.

Perioodi puhaskasum langes 12 protsendi jagu 400 miljonile kroonile ning kasum aktsia kohta oli neljandas kvartalis 2,89 krooni. Võrdluseks, eelmisel aastal oli sama näitaja 11 protsenti kõrgem, 3,28 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. March 2009, 10:49
Otsi:

Ava täpsem otsing