Elu, mis kulgeb raugaeast noorusikka

Signe Sillasoo 06. veebruar 2009, 00:00

Režissöör David Fincheri ja Oscari võitja Eric Rothi, kes on kirjutanud stsenaariumid sellistele filmidele nagu "Forrest Gump" ja "München", koostöös on valmis saanud järjekordse rohketele auhindadele pretendeeriv lugu mehest, Benjamin Buttonist (Brad Pitt), kelle elukäik on totaalselt vastupidine kõigi teiste omale.

Benjamin sünnib 20. sajandi alguse Ameerikas, New Orleansis rohkem kui 80 aastat vanana. Tema ema sureb ja isa hülgab ta. Head inimesed võtavad vastsündinu aga oma hoole alla ja asuvad teda kasvatama. Eripära tõttu antakse talle vähe elulootust, ent kõige kiuste jääb ta siiski ellu. Elab üle I maailmasõja ja kõik sellele järgneva kuni 21. sajandini välja.

Elu jooksul reisib ta paljudesse erinevatesse paikadesse, kohtub suure hulga põnevate ja vähem põnevate inimestega, armub, kannatab, tunneb rõõmu kõige kauni üle ja kurvastab elu pahupoole pärast - elab nagu kõik teised inimesed.

Sarnaselt teistele, ei ole ka Benjamin suuteline aega peatama, ent tema aeg liigub teistpidi, loodusseadustele allumatult.

Benjamin Buttoni lugu on kaunis muinasjutt, mis selle aasta jooksul Eestis linastunud filmidest ehk kõige rohkearvulisemalt erinevatele auhindadele pretendeerib. Praeguseks on ta võitnud juba 5 Kuldgloobust. Märtsis toimuval filmimaailma kõige olulisemal sündmusel, Oscarite jagamisel, kandideerib film aga 13 auhinnale, olles kõige rohkem ära märgitud film eri kategooriates. Nende hulgas näiteks parim film, lavastaja, stsenaarium, meespeaosa, naiskõrvalosatäitja jne. Lisaks on film veel 50 auhinna nominant.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing