REKLAAM: praegusel äripindade üüriturul võib poole kuludest moodustada tasu interneti püsiühenduse eest

06. veebruar 2009, 17:12

LVM Kinnisvara pakutavad uued bürooruumid
Pärnu kõrgeimas büroohoones, mis asuvad Sillakeskuses aadressil Papiniidu 5,
vähendavad kulusid kuni 40%.

Valiku tegemisel peaks kõrvutama lisaks üürile ka haldus-, valve-, parkimis- ja sidekulusid. Praegune äripindade üürimisega seotud kulutuste kiire ja märkimisväärne vähendamine on oluline konkurentsivõime säilitamiseks, seda eriti teenindussektoris, kus palgakulude kõrval teine suur kuluartikkel on üür. Samas kaalutlemata võib otsus endaga kaasa tuua kahju.

Enamasti kõrvutatakse üüripindade valikul peamiselt üüritasemeid ja tuntaks vaid põgusalt huvi kaasnevate kulude kohta. Samas võimaldab kolimine moodsasse büroohoonesse vähendada nii haldus-, hooldus-, koristus-, valve- kui ka parkimiskulusid – isegi üürimisega üldse mitte seotud reklaamikulusid.
Optimaalne kõrvalkulude tase on vahemikus 20–25 krooni üüritava ruutmeetri kohta kuus. Samas ulatub osa büroohoonete kõrvalkulude tase 60–65 kroonini. Suured on erinevused ka valvekuludel – sõltuvalt hoonest võib 50 m² büroo valvekulu jääda vahemikku 50–400 krooni kuus. Valvekulu võib olla tinglikult ka 0, kuuludes kõrvalkulude hulka. Sidelahenduste puhul on aga erinevused veelgi suuremad. Nii võib võrdväärne interneti püsiühendus firmale maksta 150 krooni, aga sellele võib kuluda ka 1300 krooni. Nii võibki väikese 15–20ruutmeetrise büroo sidekulu moodustada ligi poole büroole kuluvast.

Kulustruktuur Sillakeskuses:

- üür alates 110 kr/m²
- kõrvalkulud 20 kr/m²
- interneti püsiühendus 150 kr
- valvekulu 0 kr
- parkimiskulu 0 kr

Lihtne arvutus näitab, et ka väiksemate erinevuste puhul on 40protsendine kulude kokkuhoid reaalne.

Aga reklaamikulud?

Kuu aega kestva kampaania käigus tasub Sillakeskus firma aadressimuutusest teavitava reklaami eest.

Täpsema info ning kampaaniatingimused leiab aadressilt www.lvm.ee/sillakeskus

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. February 2009, 17:12
Otsi:

Ava täpsem otsing