Eesti Iraagi missioon sai ametliku lõpu

08. veebruar 2009, 08:46

Kaitseminister Jaak Aaviksoo lõpetas
ametlikult Eesti kaitseväe missiooni Iraagis.

Kaitseminister Aaviksoo lõpetas kaitseväe missiooni Iraagis rahvusvaheliste koalitsioonivägede koosseisus, teatas kaitseministeerium.

Eesti jätkab panustamist Iraagis kolme ohvitseriga NATO treeningmissioonil.

Visiidi käigus kohtus Aaviksoo Iraagi kaitseminister Abdul Qadir Mohammed Jassim Obeidi al-Mifarji'ga, samuti peaministri julgeolekunõuniku Dr. Mowaffak Baqer al-Rubaie Rubaie'ga, NATO Iraagi väljaõppemissiooni (NTM-I) ülema kindralleitnant Frank G. Helmicku ning USA suursaadikuga Iraagis Ryan Crockeriga.

"Eesti osalusest Iraagi missioonil on võitnud kõik - Iraak on täna turvalisem ja demokraatlikum kui varem. Eesti maine riigina on kasvanud ja samavõrd on kasvanud meie julgeolek ning meie liitlassidemed NATO partneritega on meid tugevamini ühte liitnud. Iraagi presidendi, peaministri ja kaitseministri poolt väljendatud tänu on austusväärseks tunnustuseks nii meie kaitseväelastele kui Eesti riigile," ütles kaitseminister Jaak Aaviksoo.

Koos kaitseministriga viibivad visiidil Bagdadis Õhuväe ülem brigaadikindral Valeri Saar ning Kaitseministeeriumi operatsioonide- ja kriisireguleerimisosakonna juhataja Riho Rõngelep.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. February 2009, 15:28
Otsi:

Ava täpsem otsing