BÖRS: USA alustab vesiste silmadega

10. veebruar 2009, 20:23

USA aktsiaturud on liikunud punasesse
tsooni, eks peale rahandusminister Timothy Geithneri on nii mõndki mõistnud, et
finantssüsteem vajab kokkukukkumise vältimiseks veel enam valitsuse abi.

„Finantssüsteem töötab paranemisele vastu ja see on ohtlik dünaamika, mida peame muutma,“ rääkis Geithner ning lisas: „Ilma krediidita ei saa majandused kasvada ning praegu on kriitilised osad finantssüsteemist kahjustatud.“

Ohtu näevad praegu ilmselt ka turud. Dow Jones tööstuskeskmine on langenud 1,11 protsenti ning enim on praegu langenud telekommunikatsiooni sektor. Ka S P 500 indeks on punane ning langusprotsendiks 1,27, esimene miinus nelja päeva jooksul.

Dow Jones suurima kukkumise on pärast president Obama sõnavõttu süvenevast majanduslangusest teinud Bank of America 10,88 protsendiga ning tema kannul General Electric 3,96 protsendiga.

Ka teised pangad teisel pool suurt lompi andsid järele. Wells Fargo langes 6 protsenti, Goldman Sachs 3 protsenti. „Probleemid on suuremad, kui keegi oleks aimata osanud,“ sõnas MKM Partnersi asepresident John O´Brien Reutersile.

Kuigi Dow indeksis on langejaid oluliselt tõusjatest enam, jätkub ka ülespoole triivijaid. Näiteks Microsofti aktsia on suutnud kosuda 1,18 protsendi jagu ja Du Pont 1,05 protsenti võrra.

Ka General Motors on pärast suurejoonelist koondamisplaani teinud kerge optimistliku liikumise 1,02 protsendiga ülespoole. Hewlett-Packardi tõus jääb 0,81 protsendi piiresse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. February 2009, 20:23
Otsi:

Ava täpsem otsing