Merit Kopli: paberit kokku hoides lehe sisu paremaks

10. veebruar 2009, 15:29

Eelmise aasta käegakatsutav muutus on see,
et ajalehed on läinud õhemaks, kes rohkem, kes vähem, ütles Postimehe
peatoimetaja Merit Kopli.

"Üks-üheselt ei tähenda see küll sisu vähenemist, sest teadagi on vähenenud ka reklaamimaht," vastas Kopli Äripäeva päevaküsimusele, missuguseid muutusi on viimase aastaga Eesti meedias täheldatud.

"Teisalt muidugi pole ükski Eesti ajaleht jõudnud mahult lähedalegi suure osa muu maailma nn üleriiklikele väljaannetele ja nüüdseks on küllap varasemast veelgi selgem, et ei jõua ealeski," selgitas Postimehe peatoimetaja. "Lootus sellises olukorras on, et kui paberit kokku hoitakse, siis muutub sisu tuumakamaks, kontsentreeritumaks, lehte pääsevad vaid parimad palad," lisas ta.

Tema sõnul on samal ajal toimumas ka töö efektiivsuse suurendamine. "See tähendab pilgu hoidmist sellel, et iga töötaja tööpanus ikka vastaks tema töötasule ja vastupidi," rääkis Kopli. Merit Kopli hinnangul ei tohi rasketel aegadel käed rüpes nukrutseda, vastupidi – tuleb oma tooteid arendada ja tugevamaks muutuda, vaid nii saab võitjana väljuda.

"Vastus küsimusele, mis juhtus Eesti meedias 2009. aastal, kujuneb ilmselt huvitavamaks," lisas Kopli. Näiteks on ju ainuüksi esimese kuuga kadunud mitmed ajakirjad ja kuuldavasti üks telekanal hinge vaakumas, raskusi on teistelgi, mainis Kopli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. February 2009, 15:29
Otsi:

Ava täpsem otsing