Obama hoiatab „kaotatud kümnendi“ eest

10. veebruar 2009, 10:43

USA presidendi Barack Obama sõnul riskib
majanduskriis üle kasvada katastroofiks, kui valitsus ei astu otsustavaid samme
töökohtade loomiseks ja Wall Streeti stabiliseerimiseks.

Oma sünge hoiatuse edastas Obama esmaspäeval esimesel Valges majas antud pressikonverentsil, mida kandis üle ka televisioon, kirjutas Financial Times.

Obama sõnad suurendasid survet USA Kongressile, kus Senatis on käinud demokraatide ja vabariiklaste vahel ägedad vaidlused enam kui 800 miljardi dollari suuruse abipaketi üle USA majanduse stimuleerimiseks. Esmaspäeval sai pakett lõpuks Senati toetuse ning täna toimub lõpphääletus. Sealt edasi tulevad Senatis lisatud muudatused veel Esindajatekojaga kooskõlastada.

Eraldi annab USA rahandusminister Timothy Geithner täna teada ka uuendatud abikava USA pankadele. Samuti täiendavad meetmed pankade bilansside "puhastamiseks" ja elamute sundmüüki sattumise piiramiseks.

Obama sõnul on USA valitsus „veel ainsana jäänud instants, millel on ressursse USA majanduse ellu äratamiseks. Samas hoiatas president, et USA riskib sarnase „kaotatud kümnendiga“ nagu Jaapanis 1990nendatel aastatel, kui valitsus ei toimi piisava otsustavusega.

„Ainult valitsus suudab murda välja nõiaringist, kus töökohtade kadumine sunnib inimesi kulutusi piirama, mis omakorda viib uute koondamisteni,“ ütles Obama. „Kui te viivitate sellises majandusolukorras sekkumisega, käivitub negatiivne spiraal, millest väljapääs on juba palju raskem,“ hoiatas president.

Obama tunnistas, et valitsuse abikava „ei ole täiuslik“, kuid et võimatu on ka käed rüpes istuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. February 2009, 11:58
Otsi:

Ava täpsem otsing