BÖRS: USA rõõmus paraad läheb edasi

11. veebruar 2009, 19:24

USA aktsiad on eilse nukruse unustanud ja
vaikselt kosuma hakanud investorite osturõõmust, kes madalaid valuatsioone
ära kasutavad.

Bank of America on kerkinud 8,6 protsenti ja Citigroup 5,37 protsenti ning seda pärast eilset, üle 15protsendilist kõmakat allapoole.

Fortress Trading president Scott Nations hindab eilset kui turupoolset liialdust ning tänast tõusu kui oodatust suuremate positsioonide võtmist. Täna on Dow Jones tööstuskeskmine kerkinud pea 0,3 protsenti ja S P 500 aktsiaindeks üle 0,3 protsendi.

Suuremad tõusjad on lisaks Bank of Americale ja Citigroupile ka JPMorgan Chase 4,39 protsendiga ja General Motors 4,07 protsendiga. Suurim kukkuja kl 18 seisuga (meie aja järgi) on Hewlett-Packard 1,08protsendilise miinusega.

American International Group on kerkinud 0,73 protsenti, USA kindlustaja püüab kõigest väest müüa 21st Century Insurance´i 2 miljardi dollari eest, et valitsuse laen tagasi maksta.

Blackberry tootja Research in Motion hoiatas neljanda kvartali oodatust väiksema kasumi eest ning turg karistas teda kohe 16,5protsendilise kukkumisega.

„Ükski sektor pole kindel, näitas RIMi teade,“ sõnas aktsiafutuuride kaupleja Suzanne Bodlovic ning lisas, et tehnoloogiasektoris saavad ilmselt ilmselt kõigil olema kasumid oodatust väiksemad.

Maailma suurim terasetootja ArcelorMittal kerkis 7,1 protsenti suuresti tänu pärast oodatust paremate kvartalitulemuste teatamist.

Karastusjoogimeister Coca-Cola kerkis 11 protsendi jagu ning valdavalt samadel põhjustel, mis terasetootjagi - kvartalitulemused ületasid nii analüütikute kui ettevõtte enda varasemaid prognoose.

Rogers Holdingsi juht Jim Rogers ütles Bloombergile, et tema müüb USA aktsiaid lühikeseks, sest valitsuse abipakett on katastroof.

Nafta hind on võtnud suuna tõusule, sest USA valitsuse raport näitas ootamatut langust bensiinivarudes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. February 2009, 10:44
Otsi:

Ava täpsem otsing