Eestis palgakorraldus on Euroopa paindlikumaid

12. veebruar 2009, 10:54

Eesti palgakorraldus on pandlikum kui mujal
Euroopa Liidu liikmesriikides, selgus ELi keskpankade ühistööna valminud
uuringust.

Eesti Panga majandusuuringute osakonna uurimistööde juhataja Tairi Rõõmu sõnul annab see lootust, et praeguse majanduskriisi tingimustes on Eesti ettevõtetel võrreldes enamiku teiste uuringus osalenud riikidega lihtsam kasumi langusega toime tulla, seisis Eesti Panga pressiteates.

„Esmalt sõltub Eesti ettevõtetes suhteliselt suur osa palkadest otseselt töötaja tulemuslikkusest. Meist suurem on selliste paindlike palgakomponentide osakaal uuringus osalenud riikidest ainult Leedus. Lisaks on Eesti ettevõtjad teiste riikidega võrreldes enam valmis kasutama muid meetodeid tööjõukulude optimeerimiseks peale põhipalga muutmise. Ka ses osas oleme uuringus osalenud riikidest Leedu järel teisel kohal,“ rääkis Rõõm.

Tema sõnul erineb Eesti tööturg muudest EL riikidest selle poolest, et kollektiivsete palgalepingute osakaal on väiksem. „Kui euroala riikides on erasektoris kollektiivlepingutega hõlmatud valdav enamus ehk 85 protsenti töötajatest, siis Euroopa Rahaliitu mitte kuuluvates liikmesriikides on see osakaal vaid neljandik. Eestis on kollektiivsete palgalepingutega erasektoris hõlmatud ligikaudu 9 protsenti töötajatest,“ lisas Rõõm.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. February 2009, 15:39
Otsi:

Ava täpsem otsing